Yaşam

Arif Yüksel vefat etti.

Arif Yüksel vefat etti.
2014.12.25 00:00
| | |
7107

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle 72 yaşında hayatını kaybeden Yüksel'in cenazesi, yarın Beykoz Paşabahçe Camisinde kılınacak ikindi namazının ardından, Elmalı Toygar mezarlığında toprağa verilecek.

Eski Adalet Bakanlığı Müsteşarlarından ve emekli Danıştay Daire Başkanı Arif Yüksel, geçirdiği kalp krizi sonucu 72 yaşında vefat etti. 

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun eski üyelerinden, eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı ve emekli Danıştay Daire Başkanı Yüksel, bugün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 

Yüksel'in cenazesi, yarın İstanbul Beykoz Paşabahçe Camisinde kılınacak ikindi namazının ardından, İstanbul'daki Elmalı Toygar mezarlığında toprağa verilecek.

Özal'ın başdanışmanıydı

Giresun'un Alucra ilçesinde 1942 yılında doğan Arif Yüksel, Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı,YÖK üyeliği, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal döneminde Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı, Başbakanlık Müsteşarlığı, Başbakanlık Başdanışmanlığı görevlerinde bulunmuştu.

Danıştay Üyeliğine 1992 tarihinde, 2005'te ise Danıştay Dokuzuncu Daire Başkanlığına seçilen Yüksel, 2007 yılında yaş haddinden emekliye ayrılmıştı.

Arif Yüksel, Rüzgarlıbahçe’de mirascısı olduğunu iddia ettiği bir çok araziye de tedbir koydurarak, vatandaşların tapu hayallerini suya düşüren isim olarak ta biliniyor…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Arif Yüksel, Beykoz, Rüzgarlıbahçe, Vefat

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"