Kültür

Arhavililer, Cengiz Kurtoğlu'nu da alıp Beykoz'a geldi

Arhavililer, Cengiz Kurtoğlu'nu da alıp Beykoz'a geldi
14.06.2015 22:50
| | |
28293

Foto galeri Video galeri

İstanbul Arhavililer Derneği (İSTAD), Çavuşbaşı'nda muhteşem bir organizasyon gerçekleştirdi.

Lazca 'Arkabi' adıyla bilinen Artvin ilçesi Arhavi, hemşerilerini Beykoz Çavuşbaşı'nda bir araya getirdi. İstanbul Arhavililer Derneği tarafından düzenlenen gecede konuşan Başkan Hüseyin Altunbayrak, geceye katılan hemşerileri Sanatçı Cengiz Kurtoğlu'na Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu'na Arhavi Spor Kulübü Başkanı Sezgin Özkara'ya Arhavililer için bir dergiye hayat veren merhum Naim Özkazanç'a ve dernek yöneticileriyle Arhavili hemşerilerine teşekkür etti. İSTAD Başkanı Hüseyin Altunbayrak ayrıca dernek olarak 55 öğrenciye burs vermenin gururunu yaşadıklarını da sözlerine ekledi. Gecede Artvin'in son dönemde yıldızı parlayan sanatçılarından Salih Yılmaz da sahne alırken, Arhavilili ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu da "Ben çok fazla söyledim. Artık sahneye genç arkadaşlarım çıkacak ve ben artık onları dinleyeceğim" dedi.

İstanbul Arhavililer Derneği, her yıl olduğu gibi bu yıl da İSTAD üyeleri ve Arhavilileri, Beykoz Çavuşbaşı'nda bir araya getirdi. Artvin Hizmet Vakfı Hakan Bekar ile Beykoz Artvinliler Derneği Başkanı Mehmet Uzun ile Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı programda, Arhavilili sanatçılar sahne aldı. Kemençe ve tulumdan çıkan 'yerel' nağmelerle halay çeken, horon tepen Arhavililer, gönüllerince eğlendi. Beykoz ve Arhavili'den çeşitli siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı gecede, İSTAD Dernek Başkanı Hüseyin Altunbayrak, tüm konuklarla tek tek ilgilendi. Türkiye'nin en önemli yerel televizyon kanallarından Kaçkar TV'den Canlı olarak yayınlanan gecede, sevilen Sanatçı Cengiz Kurtoğlu da konuşma yapmak için sahneye geldi. Hemşerileriyle hasret gideren Cengiz Kurtoğlu'na ve Arhavilili İşadamlarına ise İSTAD Yönetimi, gecenin sonunda plaket de verdi.

ÇAYKUR'un ücretsiz olarak Arhavililere çay dağıttığı gecede ve İSTAD Yönetim Kurulu Üyeleri de sponsor olarak, hemşerilerine hamsili börek, fasulye turşusu, Laz Böreği ve karışık meyve ikram etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Arhavililer Derneği, Cebgiz Kurdoğlu, Coşkun Hekimoğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"