AREV Beykoz'da umut olacak

  • Güncelleme: 17.05.2015 18:58
  • Yorum: 0
Ardahan Eğitim Vakfı, büyük bir ilgiyle Yenimahalle'de açılış yaptı
AREV Beykoz'da umut olacak

İlter Avşar Başkanlığı'nda kurulan Ardahan Eğitim Vakfı (AREV), Beykoz Yenimahalle'de bulunan dernek binasının resmi açılışını gerçekleştirdi. Daha önce 2013 yılında ve ilçeden yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği İftar yemeğinde 20 kadar gazeteciyle bir araya gelen AREV Yönetim Kurulu Üyeleri, Yenimahalle'deki açılışa da tam kadro geldi. AREV'in dernek binasında faaliyetlerini sürdürecek olan Ardahanlılar Derneği, Başkanı Yusuf Şit ile birlikte açılışta temsil edildi. AREV Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Yıldız da Başkan İlter Avşar'a destek verdi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu da açılışa geldi ve kurdele kesti. Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz ve Ümraniye SGK'nın çalışkan Müdürü Coşkun Bilge de açılışı şereflendirdi.

Kurulduğu 2013 yılından bu yana faaliyetlerini 2 yıldır aralıksız sürdüren ve Beykoz Yenimahalle'de bir dernek binası edinen AREV, resmi açılışını yaptı. Ardahanlıların büyük ilgisiyle açılan AREV, dernek içerisinde bir de Ardahanlılar Derneği'ne evsahipliği yapacak. Dernek içerisinde bulunan Erhan Koçali Konferans Salonu'yla Yenimahallelilere ayrım yapmaksızın hizmet verecek olan AREV, burs verdiği öğrencilerle de eğitime katkı ve destek vermeyi sürdürecek. Beykoz Yenimahalle'deki dernek binasında sosyal ve kültürel faaliyetlerini sürdürecek olan AREV, yapacağı çalışmalarla ilçeye katma değer sunacak.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, AREV Başkanı İlter Avşar, Ümraniye SGK Müdürü Coşkun Bilgin, CHP'li MHP'li partililer ve Ardahanlı İşadamlarıyla birlikte gerçekleştirdiği açılış sonrası, vatandaşlara etli pilav ve tatlı ikram edildi. Yöresel sanatçıların verdiği konserde ise Ardahanlılar, Türkçe ve Kürtçe seslendirilen parçalara oyunlarıyla eşlik etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz