Sponsorlu Haber

Aracın garajda durmasın, aracını kirala gelir elde et!

Aracın garajda durmasın, aracını kirala gelir elde et!
08.02.2018 19:05
| | |
1211

Araç sahibi kişiler boşta duran araçlarını kiralayarak ekstra gelir elde edebilirler.

Araç sahibi kişiler boşta duran araçlarını kiralayarak ekstra gelir elde edebilirler.

Son dönemin popüler araç kiralama platformu Arabali.com ile arabanı kirala ve kira süresi boyunca gelir elde ederek kazanç sağla.

Yaklaşık 7 yıl kadar önce Amerika’da kurulan bir kişiden araç kiralama firması ve sonrasında bunu gören Avrupalılar. Evet Amerika’da gayet başarılı olan bu fikir, Avrupa ülkeleri için de bir ilham kaynağı oldu ve birçok ülke de bu hizmet popüler hale geldi. Aracını kirala gelir el et modeli Türkiye’de önemli bir girişim oldu ve burada da işlemeye başladı.

Kişiden araç kiralama sistemi her ne kadar ilk etapta ilginç dursa da kısa sürede ilgi çekmeyi başardı ve dünyanın bir çok ülkesinde popüler bir hizmet haline gelmeyi başardı. Elbette bundan en büyük etkenlerden biri araç fazlası olan kişilerin araçlarını boşta durdurmak yerine aracını kiraya vererek gelir elde etmek istemesi.

Aracını Kirala Gelir Et Sistem İşleyişi!

Karşılıklı ticari faaliyetlerde olduğu gibi kişiden araç kiralama platformunda da taraflar bulunuyor. Burada aracı kurum ile birlikte 3 farklı taraf var. Araç kiralayan, aracını kiralayan ve aracı firma bu platformun tarafları konumunda. Her tarafın kendine özgü görevi ve amacı bulunuyor. Aracını kiralamak isteyen kişi aracını kirala, araç kiralamak isteyen kişi araba kirala ve aracı kurum ise aradaki iletişimi sağlayarak komisyon alıyor ve görevlerini yerine getiriyorlar.

 

Aracını kiralamak isteyen kişiler açısından aracını kirala işleyişi;

Aracını kiralamak isteyen kişi öncelikle sistemin şartlarını bilmelidir. Sistemde araç yaş sınırı, araç kilometre sınırı, hasar kaydı sınırı gibi kurallar bulunmaktadır. Eğer aracınız tüm şartları sağlıyorsa sorun yok demektir. Son adım olarak ruhsatınız ile birlikte aracı sisteme ekliyorsunuz ve kısa sürede onaylanmasını bekliyorsunuz. Onayın ardından aracınız ücretsiz bir şekilde listeleniyor ve kiralamaya hazır hale geliyor.

Araç kiralamak isteyen kişiler açısından aracını kirala işleyişi;

Araç kiralamak isteyenler kişiler sisteme üye olarak öncelikle üyeliklerini onaylatmaları gerekmektedir. Ehliyet yaşları minimum iki olmalıdır. Ayrıca 21 yaşını da doldurmuş olması gerekmektedir. Şartları sağladığından beğendiği araca rezervasyon talebi göndererek süreci kendi açısından tamamlamış olur.

Aracı firma açısından aracını kirala işleyişi;

Aracı firma tüm bu işleyişin ortasındadır. Yani sisteme üye olmak, araç eklemek, şartları belirlemek, sigorta yapmak, ödeme almak ve güvence sağlamak gibi tüm işlemler aracı firma tarafından yürütülmektedir.

Arabalı ile sizlerde ister araç kiralayın ister aracınızı kiralayın! Kazanan hep siz olursunuz.

Anahtar Kelimeler: Araba, Kirala

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"