Antep lezzeti ilk defa Beykoz'a geldi

  • 15.01.2017 19:59
  • Güncelleme: 15.01.2017 20:02
  • Okunma: 12353 kez
  • Yorum: 0
Gaziantep'in tanınmış tatlı markalarından Papağanlı Dondurma, İstanbul'da ilk kez Beykoz'da şube açtı.
Antep lezzeti ilk defa Beykoz'a geldi

Gaziantep'te 1969 yılında kurulan Papağanlı Dondurma, 45 yılı aşkın bir süredir hizmet veriyor. Bu zamana kadar Gaziantep dışında hiçbir yerde şubesi bulunmayan Papağanlı, Beykoz'un sevilen simalarından Taner Mert aracılığıyla Türkiye'ye yayılmaya başladı. Gaziantep dışındaki ilk şubesini Beykoz'da açan Papağanlı Dondurma, lezzetiyle dünyaya nam salan Antep tatlısını İstanbul'a getirdi.

Beykoz Kavacık'ta Taner Mert'in işletmeciliğini yaptığı Papağanlı Dondurma Gaziantep lezzeti, hizmet vermeye başladı. Künefe, baklava, dondurma ve katmer gibi tatlılarıyla hizmet veren Papağanlı yoğun ilgi görüyor.

"Papağanlı dondurmacı vardı, oraya gidelim"

Dünya Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle ilçenin yerel basınıyla bir araya gelen Taner Mert, Kavacık'ta yeni hizmete sunduğu Papağanlı Dondurma'yı tanıttı. Gaziantep'te ilk olarak 1969 yılında hizmet vermeye başlayan Papağanlı Dondurma'nın adını Antep'teki merkezde işletmenin maskotu olarak bir papağan kullanıldığını ve müşterilerin ise "Papağanlı dondurmacı vardı. Oraya gidelim." şeklinde kullandığını belirterek, aslında işletmenin ismini müşterilerin verdiğini söyledi.

İşadamı Taner Mert'in davetine Beykoz basını tam kadro katılırken, Papağanlı Dondurma'nın çalışanları da yakın ilgi gösterdi.

"Antep lezzetini Beykoz'a getirdik"

Sıcak bir ortam da buluşan gazetecilere İşadamı Mert, "Öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum. Geçen sene bu zamanlar farklı bir yerde buluşmuştuk. Bu sene kendi mekanımızda buluşalım dedik. Henüz resmi açılışımızı eksiklerimiz nedeniyle gerçekleştirmedik. Papağanlı markası Antep'te çok ünlüdür. Hatta İstanbul'dan Antep'e bu lezzeti tatmak için gidenler dahi var. Biz bu lezzeti İstanbul'da ilk kez Beykoz'a getirdik. Sizlerle daha çok bir araya gelmeyi düşünüyoruz. Buluşma noktamız artık burası olacak. Kullandığımız malzemeler tamamen Antep usulü malzemelerden oluşuyor." şeklinde konuştu.

Papağanlı Dondurma Kavacık Şubesi'nin işletmecisi Taner Mert, daha sonra basın mensuplarına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Gaziantep'te bakır işlemesiyle yapılan plaketi takdim etti. Dost Beykoz adına Taner Mert'in çalışanlarıyla birlikte takdim ettiği plaketi ise Haber Müdürü M. Gencebay Gür aldı. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz