Siyaset

Anketörlerin peşinde pişti oldular

Anketörlerin peşinde pişti oldular
2014.09.02 00:00
| | |
6049

Anketleri manipüle etmek için anketörlerin peşinde koşan aday adaylarına yakın isimler Kavacık’taki bir AVM’nin önünde karşılaşınca arbede yaşandı.

İstanbul’un açıklanan 30 ilçesinin dışında kalan, Beykoz’un da dahil olduğu 4 ilçede son bir kamuoyu yoklaması yapılacağının açıklanması üzerine aday adayları yoğun bir pankart çalışmasına başladı. Pankart çalışmalarının yanında aday adaylarına yakın olan kişilerin organize olup mahallelerde anketörleri izlemeye aldığı ve manipülasyon yapmaya çalıştığı iddiaları ortalığı karıştırdı.

Beykoz’un seçmen yönünden en yoğun mahallesi olan Kavacık Mahallesi’ndeki bir AVM’de anket çalışması yapan anketörler çalışmadan sonra dışarıya çıktıklarında bazı aday adaylarına yakın olan isimlerin taciziyle karşılaştı. Aynı anda AVM’nin önünde birden çok aday adayının destekçilerinin olması dikkat çekerken bazı yerel basın mensuplarının da orada olması olayın boyutunu farklı noktalara taşıdı. 

Anketörlerin AVM’de yönlendirildiği iddiaları dile getirilirken başta Aday Adayı Mustafa Tahmaz olmak üzere birçok aday adayına yakın isimlerin aynı anda adı geçen yerde ne yaptıkları soru işaretlerine yol açtı.

AVM’den çıkan anketörler aday adaylarına yakın isimlerin sözlü tacizine uğrarken, 7 kişi olan ve Mustafa Tahmaz’ın adamları olduğu iddia edilen kişilerin agresif tavırları dikkati çekti.

Olay üzerine, anketi firması ile yapılan görüşmede, Beykoz Kavacık Mahallesi’nde anket yapan bayanların, cep telefonlarıyla görüntüsünü kaydedenlerin fotoğraflardan tespit edildiğini ve haklarında yasal işlem yapılacağı bilgisi verildi.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Anketör, Kavacık, Mustafa Tahmaz, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"