Anketler değerlendirme dışı kaldı

  • 2014.09.02 00:00
  • Güncelleme: 22.01.2014 00:11
  • Okunma: 7973 kez
  • Yorum: 0
Kavacık’ta AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylarını destekleyen kişiler arasında yaşanan karmaşa anketlerin değerlendirme dışı kalmasına yol açtı.
Anketler değerlendirme dışı kaldı

30 Mart seçimlerine sayılı günler kala Beykoz Belediye Başkan Adayının henüz açıklanmamış olması aday adayları arasındaki rekabeti de körükledi. İlk etapta İstanbul’un 30 ilçesi açıklanırken Beykoz’da yaşanan rekabet son bir anket çalışmasının yapılmasına yol açtı. 

20 Ocak Pazartesi günü başlayan anket çalışmasının ikinci gününde aday adaylarını destekleyen kişilerin anketörleri izlemesi, etkilemeye çalışması ve bunun sonucunda ortaya çıkan hoş olmayan görüntüler yapılan anket çalışmalarının değerlendirme dışı kalmasına yol açtı. 

Yaşanan tartışmalı durum AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından AK Parti İl Başkanlığı’na ve Genel Merkez’e bildirildi. Bu gelişme üzerine AK Parti Genel Merkez’i yapılan anket çalışmalarının sonuçlarının sağlıklı olmayacağı kanaatine vararak, sonuçların değerlendirmeye alınmayacağını bildirdi. 

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ise aday adaylarının taraftarları arasında yaşanan tartışmaya ilişkin Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklamada, bu durumun AK Parti’ye yakışan bir şey olmadığını söyledi. 

Başkan Sefer, konunun muhatapları tarafından bilindiğini ve gerekli girişimlerin yapılacağını dile getirerek, “Kavacık’ta AK Partililiğe yakışmayan, hiç birini tasvip edemeyeceğim tartışmalar yaşandı. Aday kim olursa olsun, AK Parti terbiyesi o adayın etrafında kenetlenmeyi gerektirir. Yaşanan kısır döngülerle yıllarca yapmış olduğumuz yığınla hizmeti heba etmeye hiç niyetimiz yok. Herkes aklını başına alsın. Sonuç itibariyle Beykoz Belediye Başkan Adayımız Genel Merkezimiz tarafından belirlenecek ve ilan edilecektir. Bizler de o aday arkadaşımızın peşinde, kenetlenerek gece gündüz demeyeceğiz. Ancak maalesef bazı kardeşlerimizin bu çizginin dışına çıktığını sezinliyorum.” dedi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Adem Sefer, Anket, Beykoz, Tartışma, AK Parti

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz