Anında hizmet kış dinlemiyor

  • 0
  • 7094
Anında hizmet kış dinlemiyor
Anında hizmet kış dinlemiyor
Anında hizmet kış dinlemiyor
Anında hizmet kış dinlemiyor
Anında hizmet kış dinlemiyor
Anında hizmet kış dinlemiyor
Anında hizmet kış dinlemiyor

Beykoz Belediyesi tarafından ilçedeki mahallelerin sorunlarını yerinde çözmek üzere düzenlenen Anında Hizmet Üretimi Soğuksu mahallesinde uygulandı. Soğuk hava ve yağmura rağmen mahallede belirlenen hizmetler tamamlandı.

Soğuksu Mahallesinde sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan Anında Hizmet çalışmasını Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek adım adım izledi. Vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinleyen Başkan Çelikbilek’e belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve mahalle muhtarı Muammer Aydınoğlu eşlik etti.

Meydan ve Sokaklar Onarıldı  

Soğuksu Mahallesi’nin eksiklerini gidermek ve ilçe sakinlerinden gelen talepleri karşılamak için gün boyu çalışan Anında Hizmet ekipleri öncelikli olarak Soğuksu Meydanı’nda ve civar sokaklarda deforme olan ve parke taşlarının onarım ve bakımını yaptı.

Şehit Yasin Yılmaz Sokak, Karslılar Sokak ve Salkım Sokak’ta soğuk asfalt dökülerek bozuk yollar onarıldı. Yol kenarlarında çalı çırpı temizliği yapan ekipleri, bozuk olan su-kanalizasyon hatlarını belirleyerek İSKİ’ye yönlendirildi.

Ede Sokak’ta Dere Temizliği  

Anında Hizmet çalışmasında ayrıca Yücel Çelikbilek Sokak ile Akkiraz Çıkmazı arasında yol yapımına başlandı. Bu hafta yolun kotunu ayarlanıp beton atacak olan ekipler sokağa bir de merdiven yapacak.

Ede Sokak’ın altındaki açık dere de Anında Hizmetle temizlendi. Yoldaki moloz ve akan topraklar alınarak yağışların neden olduğu çamur ve kötü görüntü giderildi. Aydınlar Sokak’ta  taş onarımı yapıldı ilçe sakinleri için tehlike arz eden 35 metrelik boş kuyu doldurularak iptal edildi.

Mahalle genelinde merdivenlerin tutmalıkları tamamlanırken, Tepeüstü Sokağa 2 adet yer altı konteynırı kuruldu.  

Ücretsiz Sağlık Hizmeti

Gün boyu süren Anında Hizmet çalışması kapsamında Soğuksu Mahallesinde ilçe sakinlerine yönelik ücretsiz göz kontrol, tansiyon, işitme testi, kemik yoğunluğu, açlık kan şekeri, kolesterol, kan basıncı gibi ölçümleri yaparak koruyucu hekimlik hizmeti verildi.

Ekipler, hava koşulları düzeldiğinde mahallede genelindeki okul ve camilerin bitki dikimlerini de yapacak.

İlçe sakinlerinin mutlu yaşadığı bir ilçe için durmadan çalıştıklarını ve mahallelerde eksikleri giderdiklerini söyleyen Başkan Yücel Çelikbilek: “Belediyemize özgü anında hizmet çalışmasıyla hafta boyunca önceden belirlediğimiz bir mahallemize tüm belediye hizmetlerini götürüyoruz. Mahalle muhtarları ve ilçe sakinlerimizin görüş ve önerileriyle çalışmalar daha da çeşitleniyor.  Soğuk havaya rağmen ekiplerimiz canla başla çalıştı. İlçemize hayırlı olsun” dedi.    

Anında Hizmet çalışmaları hafta boyunca Soğuksu Mahallesi’nde devam edecek.

Haber Merkezi

Çubukluspor’da klasik şampiyonluklar
Önceki Çubukluspor’da klasik şampiyonluklar
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz