Anadolukavağı yeni çehresine kavuşuyor

  • Güncelleme: 09.03.2021 09:18
  • Okunma: 6733 kez
  • Yorum: 0
Tarihi ve doğal güzellikleriyle turistlerin uğrak noktası olan Anadolukavağı, meydan yenilemesiyle daha cazip bir hale geliyor.
Anadolukavağı yeni çehresine kavuşuyor

Hz. Yuşa Türbesi ve İstanbul’un tek antik kenti olan Yoros Kalesi’ne ev sahipliği yapan Anadolukavağı yaz ve kış aylarında binlerce turisti ağırlıyor, şehre gelen ziyaretçiler Karadeniz ve İstanbul’un güzelliklerini Kavak’tan seyrediyor.

Mahalle, yapılacak sahil düzenleme, alt yapı ve yol genişletme çalışmalarıyla daha bakımlı ve cazip bir çehreye kavuşacak.

İlçedeki hanımlara yönelik düzenlenen “Mahalleler Buluşuyor Başkanımız Konuşuyor”kahvaltı programında Anadolukavağı’nda ikamet eden hanımları ağırlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi, mahalleyle ilgili talepleri dinledi.

Beykoz Belediyesi’nin kapsamlı bir yol genişletme çalışmasını başlatıldığı Anadolukavağı’nda Yoros Kalesi’nde arkeolojik kazı çalışmaları devam ediyor. İBB’nin meydan yenileme ve sahil düzenleme projelerinin uygulayacağı tarihi mahalle, alt yapı ve yol genişletme çalışmalarıyla nefes alacak.

Toplantıda hanımlara hitap eden Başkan Çelikbilek: “Anadolukavağı tarihi güzelliklerle bezeli bir mahallemiz. Burayı hep birlikte güzelleştireceğiz, öncelikli olarak meydan yenileme ve sahil düzenleme projesini tamamlayacağız, yaz ayları itibariyle mahallede kapsamlı bir alt yapı çalışması başlatacağız. Ardından esnafımızın sorunlarını çözmeye yönelik yol haritası belirleyeceğiz” dedi.

Yoros Kalesi’ni devr almak istiyoruz

Anadolukavağı’nı turist yoğunluğu yaşamadan mevcut potansiyelini en iyi şekilde kullanarak geliştirmek istediklerini belirten Başkan Çelikbilek: “Kazı çalışmaları devam eden Yoros Kalesi projesini bakanlıktan devralmak, böylece çalışmayı hızlandırmak istiyoruz, kale ve çevresinde bölgenin dokusuna uygun projeleri hayata geçirmek niyetindeyiz” diye konuştu.

Hanımlardan gelen el işi ürünleri çarşısı, pazar yeri, mezarlık yerleri ve alt yapı taleplerini alan Çelikbilek başlatılacak çalışmayla Anadolukavağı’nın turistlere hitap eden daha farklı bir yer haline geleceğini söyledi.

Çelikbilek toplantı sonrasında Anadolukavağı’nda vatandaşlarla sohbet ederek, meydan yenileme projesi ile Yuşa Yolu’nda devam eden yol genişletme çalışmalarını yerinde inceledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz