Anadolukavağı'nda denize giren kadınları çektiler

  • 0
  • 7133

Beykoz Anadolukavağı'nda kamuya ait yürüyüş alanları bölgedeki mülk sahiplerinin haksız işgalleri çeşitli suçlara davetiye çıkarıyor.

Anadolu Kavağı Mahallesi Macar Tabya Caddesi’ne bağlı deniz kenarındaki Taşlık Çıkmazı’nda kamuya ait yürüyüş alanı bazı ev sahiplerince işgal edildi.

Mülk sahiplerinin tapularında hane girişi-çıkışı Macar Tabya Caddesi’nde olmasına karşın deniz tarafına kapı açarak yasayı çiğnedi. Ayrıca sahil şeridi de yurttaşın kullanımına kapandı.  

Anadolu Kavağı sakinlerinin Beykoz Kaymakamlığı’na yaptığı başvuru sonucunda, işgale neden olan durumların ortadan kaldırılması yönünde karar çıktı. Bu karara karşın ev sahiplerinin geri adım atmadığı görüldü. Anadolu Kavağı sakinleri kaymakamlık kararının uygulanmasını istiyor.

"Denize giren kadınların fotoğraflarını çektiler"

Başvurdukları hiçbir yetkiliden yanıt alamadıklarını söyleyen Anadolu Kavağı Muhtarı Sevim Lüleburgaz, "Anadolu Kavağı’nda denize girecek çok az bir yer var. Onu da sahiplenmeye çalışıyorlar. Nereye başvurduysak elimiz boş döndük. Yetkililere şu ana kadar sesimizi duyuramadık. Kaymakamlık, Beykoz Belediyesi ve İBB arasında mekik dokuduk. Kaymakamlığın yıkım kararının uygulanması için çaba sarf ediyoruz. Ancak kimse sorumluluğu üstüne almıyor. İş çığırından çıktı. Denize giren kadınların fotoğraflarını çektiler." dedi.

Haber Merkezi

Dillere destan Beykoz Kebabı nasıl yapılır?
Önceki Dillere destan Beykoz Kebabı nasıl yapılır?
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz