Anadolukavağı’na konforlu üst yol

  • 0
  • 8615
Anadolukavağı’na konforlu üst yol
Anadolukavağı’na konforlu üst yol
Anadolukavağı’na konforlu üst yol
Anadolukavağı’na konforlu üst yol
Anadolukavağı’na konforlu üst yol
Anadolukavağı’na konforlu üst yol
Anadolukavağı’na konforlu üst yol
Anadolukavağı’na konforlu üst yol

Beykoz’un en çok turist çeken noktası Anadolukavağı’na rahat ulaşım için Yoros Kalesi- Anadolufeneri - Poyrazköy Yolu genişletildi.

2015 programı kapsamında asfalt serimi de yapılınca Anadolukavağı pırıl pırıl bir yola daha kavuştu.

Beykoz Belediyesi, yaz ayları ve özellikle haftasonları Anadolukavağı’nda yaşanan trafik sorununu çözmek için çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipleri, sürücülere zor anlar yaşatan Anadolukavağı girişini genişleterek, Hz. Yuşa Yolu’nu da otoyol konforuna kavuşturdu.

Tek Yön Uygulaması 

Kavak’taki yol genişletme çalışmaları kapsamında Yoros Kalesi üstünden Anadolufeneri-Poyrazköy Yolu’na bağlanan 4 km’lik kısım geçen yıl genişletilerek ferah ve bakımlı bir yol kazanıldı.

2015 programı kapsamında İBB ekipleri tarafından asfalt serimi de yapılınca ziyaretçiler için konforlu ve alternatif bir yol ortaya çıktı.

Beykoz Belediyesi’nin yenilediği tarihi sokakların ardından Meydanı’nın da yenilenmesiyle genişletilen yolda tek yön uygulaması yapılarak Kavak içinde yaşanan trafiğin giderilmesi planlanıyor.

Köprü’ye Kolay Ulaşım

Bu uygulamayla, Doğukapısı istikametinden Anadolukavağı’na gelen ziyaretçilerin Yoros Kalesi yönünden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve çevre yoluna daha kolay ulaşması hedefleniyor.

Beykoz Belediyesi’nin çözümüyle turist ve ziyaretçilere ulaşım kolaylığı sağlanacak, Kavak Meydanı ve tarihi sokaklarda yaşanan trafik sıkışıklığı da  giderilecek.

Başkan Çelikbilek: “Sahilde Genişleyecek”

Anadolukavağı’nın birçok noktasında yol açma ve genişletme çalışmaları yaptıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Anadolukavağı turizm açısından önemli bir mahallemiz. Yuşa Tepesi, Yoros Kalesi, denizi ve doğasıyla eşsiz güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Dünya’nın her yerinden ziyaretçiler bu güzellikleri görmek için Kavak’a geliyor. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı olan Anadolukavağı’nda başlattığımız çalışmayla ulaşım kolaylaşacak, ziyaretçiler sokak ve meydanda rahatça gezebilecek. İBB ile ortak bir projeyle sahili de genişletmek ve nezih bir hale getirmek istiyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Beykoz’da 123. Çocuk parkı Tokatköy’de yapılıyor
Önceki Beykoz’da 123. Çocuk parkı Tokatköy’de yapılıyor
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz