Anadoluhisarı Yemek Şöleni 20 yaşında

  • 0
  • 8807
Anadoluhisarı Yemek Şöleni 20 yaşında
Anadoluhisarı Yemek Şöleni 20 yaşında

Beykoz'da artık geleneksel haline gelen ve Beykozlu ev hanımlarının yöresel yemekler yaparak birbirleriyle yarıştığı program, Küçüksu'daki Sabancı Öğretmenevi'nin Balo Salonu'nda gerçekleştirildi.

Anadolu Hisarı Turizm Kalkındırma Derneği, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği 'Beykoz Yemek Yapma Yarışması'nda 20 yılı geride bıraktı. Büyük bir çekişmeye sahne olan bu yılın birincileri ise yemek dalında Sivas Lebeliye Çorbası'yla Gülümser Yavuz, börek dalındaGiresun Unlu Çıtır Böreği ile Arife Özsu ve tatlı dalında ise Denizli Haşhaşlı Tatlısı'ylaSeval Terzi oldu. Anadolu Hisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı Avukat Ferda Kazancıbaşı, dereceye giren bayanları, 'kendi çektiği' Hisar Kalesi fotoğrafının da yer aldığı birer plaketle ödüllendirdi. 

Beykoz'da artık geleneksel haline gelen ve Beykozlu ev hanımlarının yöresel yemekler yaparak birbirleriyle yarıştığı program, Küçüksu'daki Sabancı Öğretmenevi'nin Balo Salonu'nda gerçekleştirildi. Anadolu Hisarı Turizm Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu'nun Avukat Ferda Kazancıbaşı Başkanlığı'nda ‘tam kadro’ hazır bulunduğu yemek yarışmasına, Turizm İl Müdür Yardımcısı ve Kültür Müdürü Arzu Teker, Turizm İl Müdürlüğü Şube Müdürü Süreyya Büyükçınar, Turizm İl Müdürlüğü Kültür Müdürlüğü Folklor Araştırma'dan Anıl Köylü, Marmara Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sekreteri Şaziye Çolak, Göztepe Muhtarı Ahmet Duran, Göksu Muhtarı Arzu Ulubent, Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıçve Beykozlu ev hanımları katıldı. Yarışmasının jüri üyesi koltuğunda ise Cüneyt SadıçSevgi GöktenBaykan KeflioğluAyşegül DemirbulakSacit Kaya ve Ümmü Tunç vardı. 

Yarışmada dereceye girenler ise şu şekilde sıralandı: 

Yemekler 

1. Gülümser Yavuz Sivas Lebeliye Çorbası

2. Mukadder Zevit Salata

3. Nagehan Kır Amasya Yaprak Sarması 

Börekler 

1. Arife Özsu Giresun Unlu Çıtır Börek

2. Esra Tülek Kastamonu Bal Kabaklı Börek

3. Hacer Bingöl Erzurum Ketesi 

Tatlılar 

1. Seval Terzi Denizli Haşhaşlı Tatlı

2. Arife Özsu Giresun Arife'nin Süper Jeli

3. Hatice Al Kuruyemişli Kurabiye 

Programın sonunda ise tüm katılımcılar, hatıra fotoğrafı çektirirken, aynı zamanda Göksu’da bir işletme sahibi de olan Yoga Öğretmeni Mehtap Yakak, hanımlara ‘nefes egzersizi’yaptırdı.

Haber Merkezi

İstanbul’da Rize günleri başlıyor
Önceki İstanbul’da Rize günleri başlıyor
AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Sonraki AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz