Spor

Anadoluhisarı şampiyon oldu

Anadoluhisarı şampiyon oldu
06.02.2016 16:55
| | |
3941

Anadoluhisarı İdman Yurdu, 7 Şubat Pazar günü oynaması gereken maçta Sultantepespor'un maça çıkmayacağını bildirmesiyle şampiyonluğunu ilan etti

İstanbul 1. Amatör Lig 14. Grup lideri Anadoluhisarı İdman Yurdu, 7 Şubat Pazar günü oynaması gereken maçta Sultantepespor'un maça çıkmayacağını federasyona iletmesiyle birlikte şampiyonluğu resmi olarak garantiledi.

Son iki haftaya en yakın rakibinin 6 puan önünde giren Beykoz temsilcisi, son haftalarda arka arkaya aldığı galibiyetlerle Süper Amatör Lig'e çıkmayı başardı.

En son şampiyonluğunu 2000-2001 sezonunda kazanan Boğaz ekibinde yıllar sonra kazanılan şampiyonluğun sevinci yaşanıyor.

Yıllarca 2. Lig ve 3. Liglerde oynayıp daha sonra amatör lige düşen Anadoluhisarı İdman Yurdu'nda bu şampiyonluk yeniden çıkışın ilk adımı olarak görülüyor.

Bu sezon oynadığı 17 maçta 13 galibiyet 3 beraberlik ve sadece 1 mağlubiyet alan Anadoluhisarı İdman Yurdu, attığı 49 gol ve yediği 15 golle de grubun bu istatistiklerde de en iyi takımı olarak göze çarpıyor.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Anadoluhisarı İdman Yurdu, Şampiyon

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"