Güncel

Anadoluhisarı'nda 23 Nisan coşkusu

Anadoluhisarı'nda 23 Nisan coşkusu
23.04.2016 21:55
| | |
4109

TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi, 23 Nisan etkinliklerinde 300 çocuğu sevindirdi.

Beykoz'un dört bir yanında okullarda gerçekleştirilen etkinliklere Anadoluhisarı'nda bulunan bir Vakıf da destek verdi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)'in Hisar'da bulunan İpek Kıraç Öğrenim Birimi, çeşitli okullarda okuyan 300 kadar çocuğu doyasıya eğlendirdi. Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan'ın öncülüğünde çocuklarla 4 saat birlikte olan gönüllüler, çocukların kahkahalarını duyunca tüm yorgunluğunu unuttu. Çocukların sevinç çığlıkları sokağa taşarken, bu sırada onları bekleyen aileleri de kendi aralarında bir sohbet ortamı kurdu.

TEGV'in İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nde artık bir gelenek haline gelen 23 Nisan kutlamaları, bu yıl hafızalardan uzunca bir süre silinmeyecek izler bıraktı. Palyaço gösteriminden yarışmalara, boyama etkinliklerine ve hediyelere kadar dolu dolu geçen saatlerde öğrenciler, doyasıya eğlendi. Neredeyse tamamı Beykoz'un okullarında okuyan çocuklar, Filiz Ablaları ve TEGV Gönüllüsü üniversitelilerle birlikte 23 Nisan coşkusunu yaşadı. Dost Beykoz'a özel açıklamalarda da bulunan TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan, şunları anlattı:

Filiz Erdoğan: "Çocuklar, Vakfımızın bahçesini cennete çevirdi"

"Bu yıl öğrencilerimizin coşkusu gerçekten de görülmeye değerdi. Oyunlar oynadılar, şarkılar söylediler. Çocuklar, Vakfımızın bahçesini güzel kahkahalarıyla adeta cennete çevirdiler. Bizler, 23 Nisan coşkusunu Vakıf bahçemizde doyasıya yaşarken inanın hiçbir yorgunluk hissetmedik. Miniklerimizle birlikte çok eğlenceli bir zamanı paylaştık.

Öğrenim Birimimizde sizlerin de bildiği gibi yıl içerisinde zaten bu tür eğlenceleri gerçekleştiriyoruz. TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi olarak yavrularımıza ders çalışmayı bile bir eğlence haline getiriyoruz. Ancak bugün 23 Nisan ve bugün onların yalnızca eğlenmelerini istiyoruz. Yaklaşık 300 kadar çocuğumuzla ilgilenen gönüllülerimiz bugün olağanüstü bir çaba harcadılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Henüz bizi yeni duyan Beykozlular varsa da onları bir an önce Anadoluhisarı'ndaki Vakıf binamıza bekliyorum."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Anadoluhisarı, TGEV, 23 Nisan, Filiz Erdoğan

reklam
1 Yorum
Özcan kubat22.04.2018 10:10:56

Çocuğum artık hep tgev de ders yapmak orda tanıştığı yeni dostlarla her gün oynamak istiyor.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"