Anadoluhisarı’nda 100. Yıl coşkusu

  • 0
  • 14685
Anadoluhisarı’nda 100. Yıl coşkusu
Anadoluhisarı’nda 100. Yıl coşkusu
Anadoluhisarı’nda 100. Yıl coşkusu
Anadoluhisarı’nda 100. Yıl coşkusu
Anadoluhisarı’nda 100. Yıl coşkusu
Anadoluhisarı’nda 100. Yıl coşkusu
Anadoluhisarı’nda 100. Yıl coşkusu
Anadoluhisarı’nda 100. Yıl coşkusu

Anadoluhisari Spor Kulübü 100. Kuruluş Yılını Kavacık Aşşrom Restaurant’taki muhteşem gece ile kutladı.

Çok sayıda davetlinin katıldığı gecede, Karadeniz Müziğinin güçlü seslerinden Ayhan Alptekin ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Songül Karlı sahne aldı. 

CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmenöğüt, Beykoz İlçe Eski Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğlulları CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet, Kenan Öner, Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç ve İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Düşmez gibi çok sayıda tanınmış simanın hazır bulunduğu geceye mahalle ve köy muhtarları da yakın ilgi gösterdi.

Kulüp Başkanı Kamil Adnan Güner, katılımın oldukça yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdiği ve kulübün tarihçesinin slayt eşliğinde anlatıldığı programın sunumunu Ozan Derviş’in yaptı.

Çelikbilek kulübe sahip çıktık ve çıkacağız

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek konuşmasında, Anadoluhisarı Spor Kulübü’nün İstanbul futboluna renk kattığını ifade ederek, “Bu güne kadar böyle geldi, bundan sonrada daha güzel yerlere böyle gidecek” dedi.

Marmara Üniversitesi’nin kulüp tesislerini yıktıktan sonraki döneme atıfta bulunan Başkan Çelikbilek, “Biz bu kulübü yarıda bırakmamaya gayret ettik ve devam edeceğiz, bu sözü de buradan kendilerine vermiş olalım” şeklinde konuştu.

Başkan Çelikbilek’e konuşmasının ardından, kulübe sağladığı destekleri nedeniyle kulüp yönetimi tarafından plaket verildi.

100. yılını kutlayan Anadoluhisarı Spor Kulübü futbolcularının da katıldığı gecede bir çok kişiye ve kulübe emeği geçen isimlere forma hediye edilirken, eski futbolcu ve yöneticilere de teşekkür belgesi verildi.

Teşekkür belgesi verilenler arasında, Türkiye İş Bankası eski Genel Müdürü ve  T.E.B (Türkiye Ekonomi Bankası) Kurucu Yönetim Başkanı Cahit Kocaömer, Av. Ferda Kazancıbaşı, Saha Ramazanoğlu, Selahattin Kolçakoğlu gibi isimlerde vardı.

Ayhan Alptekin fırtına gibi esti

Gecede sahne alan Karadeniz’in güçlü seslerinden Ayhan Alptekin sahne aldı… “Kara Duman” türküsüyle programına başlayan Alptekin, davetlileri sahneye çıkartarak horon oynattı. Görkemli gecede salonu coşturan Beykozlu sanatçı Ayhan Alptekin ara vermeden söylediği türkülerle horoncuları terletirken, Alptekin’in Türklülerine davetliler hep bir ağızdan eşlik etti.

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmenöğüt’de kısa bir konuşma yaparak, Anadoluhisarı Spor Kulübü’ne destek amacıyla geceye katıldıklarını ifade ederek, davetlilere “hoş geldiniz” dedi.

Gecenin finalinde ise Türk Halk Müziği’nin güçlü seslerinden Songül Karlı vardı.

“Omuz omuza” türküsü ile start veren Songül Karlı, Kaymakam Süleyman Erdoğan’a ve davetlilere katılımları nedeniyle teşekkür etti.

Karlı, “Sen benden gittin gideli” türküsünün ardından efkarlandıklarını söyleyerek, hareketli türkülerine başladı. “Ankara’nın Bağları” türküsüyle davetlileri oynamaya davet eden Karlı yaptı coşku dolu programla geceye katılanlara unutulmaz anlar yaşattı.

Sahnede yer kalmadı…

Songül Karlı’nın türküleriyle coşan davetlileri tek tek dolaşan Karlı, coşkuya herkesin ortak olmasını istedi. Karlı’nın alkışlamayanların yanına gitmeyeceğini söylemesiyle coşku zirve yaptı.

Davetliler, “Su sızıyor sızıyor” türküsünü bayan Karlı ile birlikte söylerken, karlı hayranları kendisiyle resim çektirmek için kuyruğa girdi. Sevenlerini kırmayan Songül Karlı, onlarca hayranıyla tek tek fotoğraf çektirdiği programına, “Ankaralım” türküsüyle devam etti.

“Bu gün benim efkarım var, Bilmem yar kimi sevem” gibi türkülerle dinleyenlerine müthiş bir müzik ziyafeti sunan Songül Karlı, Anadoluhisarı Spor Kulübüne başarılar dileyerek, “Şu metrisin önü” türküsüyle programını tamamladı.

Haber Merkezi

Beykoz’un karatecileri heyecanlı
Önceki Beykoz’un karatecileri heyecanlı
Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz