Spor

Anadoluhisarı Kulübü'nden İBB adayına ziyaret

Anadoluhisarı Kulübü'nden İBB adayına ziyaret
30.01.2019 13:24
| | |
2771

Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübü Yönetim Kurulu, TBMM Başkanı ve AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım’ı ziyaret etti.

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda, Anadoluhisarı Spor Kulübü'nün tarihi başarıları, mevcut durumu ve problemleri hakkında Binali Yıldırım’a bilgi verildi. Tesisleşme ve sportif çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Anadoluhisarı İdman Yurdu yeni yönetimi olarak yedi aylık faaliyet planında, gelirleri olmadan bağış ve yardımlarla bütün borçlarının kapatıldığı; kapatılmış olan branşların mali bilançoyu bozmayacak şekilde tekrardan faaliyete geçirilmeye başlandığı bilgisi verildi.

Açılan branşlarda öncelikle pilot yaş grupları faaliyete geçirilerek futbol branşında U15 yaş grubunda grup 3.lüğü, Basketbol U14 ve U15 yaş grubunda grup şampiyonluğu, Atletizm Masterlar grubunda Türkiye şampiyonluklarının başarı olarak yakalandığı belirtildi.

Anadoluhisarı İdman Yurdu’nun tam anlamıyla faaliyete geçebilmesi için Küçüksu Çayırı’ndaki yıkılan tesislerine ihtiyacı olduğu önemle vurgulandı. Anadoluhisarı Başkanı Cenk Nur,  "Küçüksu Çayırında yapılan düzenlemeler için Anadoluhisarlılar olarak teşekkür ederiz. Fakat tesislerimizin ve spor sahalarımızın da yapılmasını rica ediyoruz.” dedi.

Anadoluhisarılıların 7’den 70’e beklentisinin Küçüksu Çayırı’nda yıkılan tesis ve sahalarımızın tekrar yapılması olduğunu, sporcu ve ailelerinin mağdur olduğunu belirtti. Sayın Binali Yıldırım; Türk sporunda başarıyı yakalamak için kulüplere destek olacağını, özellikle tarihi kulübümüz Anadoluhisarı ile yakından ilgileneceğini, yapılan başvuruların takipçisi olacağını ve elinden geleni yapacağını belirtti.

Tesisleşme çalışmaları kapsamında Spor Bakanlığına, İBB’ye ve Beykoz Belediyesine yapılan başvuru belgeleri, projeler ve diğer detayların yer aldığı dosya Binali Yıldırım’a teslim edildi.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Anadoluhisarı Spor Kulübü, Binali Yıldırım, Ziyaret

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"