Anadolufeneri’nde denize giren iki kişi kayıp…

  • Güncelleme: 15.08.2017 21:19
  • Okunma: 8317 kez
  • Yorum: 0
İki arkadaşıyla birlikte Beykoz Anadolufeneri'ne giden Ömür Coşkun dalgalarla boğuşsa da çabalar sonuçsuz kaldı.
Anadolufeneri’nde denize giren iki kişi kayıp…

Beykoz'da iki arkadaş girdikleri denizde kayboldu. Acılı aile, çocuklarının kaybolduğu yerde çadır kurarken, iki arkadaşı arama çalışmaları sürüyor.

Ömür Coşkun denize girdikten bir süre sonra arkadaşlarından yardım isteyerek bağırmaya başladı. Birlikte denize gittikleri arkadaşları Erdoğan ve Ali hemen yardıma koştu. Ancak denizin dalgalı olması nedeniyle Ömür Coşkun ile soyadı öğrenilemeyen Erdoğan adlı arkadaşı denize kaybolurken soyadı öğrenilemeyen Ali adlı arkadaşları ise dalgaların kendisini sahile atmasıyla kurtuldu.

Olayı gören vatandaşların haber vermesiyle olay yerine sağlık ekipleri ile polis ekipleri sevk edildi. Yaralı kurtulan Ali adlı şahıs ambulansla hastaneye kaldırılırken Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından Ömür Coşkun ve arkadaşı Erdoğan'ı arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Bir sahil güvenlik helikopteri havadan arama yaparken sahil güvenlik ekipleri de kıyıdan çalışma yaptı.

Çocuklarının kaybolduğunu öğrenen acılı aile olay yerinde çocuklarından gelecek bir haberi beklemeye başladı. Aile için Beykoz Belediyesi tarafından olay yerine çadır kuruldu. Yeğeninin kaybolmasını anlatan dayı Recep Kırbaş, “Yeğenim Kadıköy'de bayan kuaförü. Üç arkadaş geliyorlar. Bir iki saat yüzdükten sonra yeğenim tekrar denize gireyim diyor. Tekrar girdiğinde kurtarın beni diye hareketler yapıyor. Diğer arkadaşı onu kurtarmak için atlıyor. Maalesef o da kayboluyor. İkisi de kayboluyor. Üçüncü arkadaşı da atlıyor. Dalga bunu dışarıya fırlatıyor. Burada komşular varmış hemen ambulansa haber vermişler. Onu hastaneye kaldırıyorlar. Bu ikisi şu an kayıp. Helikopter geldi. Arama var ama çocuklarımız yok” dedi.

Oğlu denizde kaybolan anne Gülistan Coşkun da olayla ilgili olarak, “Benim oğlan atlamış, sonra arkadaşı da peşinden gitmiş. Gerisini bilmiyoruz. Haber geldi bize. Arıyorlar. Oğlum Fransa'da yaşıyor. Tedaviye gelmişti. Çocuğu orada. Burayı nasıl buldu nasıl geldi ben de bilmiyorum” diye konuştu.

Öte yandan iki kişinin kaybolduğu dalgalı denizde her şeye rağmen bazı vatandaşların hiçbir şeye aldırış etmeden denize girmesi de gözlerden kaçmadı.

Haber Merkezi