Kültür

Anadolu’nun sesi Beykoz’da yankılandı

Anadolu’nun sesi Beykoz’da yankılandı
2014.07.27 00:00
| | |
5766

Beykoz’da her yıl birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en güzel örneğine sahne olan, yörelerin renkli kültürleriyle zenginleşen Beykoz Çayır Festivali’nin ikinci gününde türkülerin naif sesi Gülay sahne aldı.

Tarihi Beykoz Çayırı’nda binlerce ilçe sakininin izlediği gecede AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkan Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve muhtarlar da ilçe sakinlerinin coşkusuna ortak oldu.

Anadolu’nun en güzel ezgilerini Beykozlular için seslendiren Gülay, performansıyla bol bol alkış aldı. Konser boyunca hareketli ve hüzünlü türküler okuyan Gülay ilçe sakinlerine diyar diyar türkü coşkusunu sundu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer gecede yaptığı konuşmada toplum olarak bir ve beraber olmaya ihtiyacımız olduğuna, tasayı da sevinci de birlikte paylaşmamız gerektiğine vurgu yaparak organizasyonda emeği geçenleri tebrik etti.

Başkan Yücel Çelikbilek Gülay’a festivale katılımı ve güzel türküleri dolayısıyla plaket takdim etti.

Anadolu rock müziğini kendine özgü yorumlayan Cihan Yıldız ise rock müziğinden türkülere kadar zengin bir seçki sundu.

İstanbul Amatör spor kulüpleri birliği tarafından düzenlenen şampiyonada ilçeye ikincilik kazandıran Beykoz U14 takımı karması da kupalarıyla birlikte sahneye çıkarak sevinçlerini paylaştı.

Beykoz Belediyesi’nin alana gelen ilçe sakinlerine çayırın farklı noktalarında çorba ikramında bulunduğu gecede Halk Oyunları topluluğu gösteriler sergiledi.

Çayır Festivali’nde bu akşam Çankırılılar Derneği yöre sanatçıları Sami Yalçın ve Çankırılı Şaban ile Erzurumlular Derneği adına sanatçılar Filiz Kılıç ve Harun Atmaca sahne alacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Festival 2012, Gülay, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"