Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Beykoz’da ne yapıyor?

  • Güncelleme: 07.04.2021 11:20
  • Okunma: 667 kez
  • Yorum: 0
Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın emriyle kurulan Anadolu Gençlik Derneği, Beykoz’da evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında.
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Beykoz’da ne yapıyor?

Tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı;  kardeşliğin,  merhametin,  sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı, bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan müstesna bir kuruluş olarak yoluna devam etmektedir. Bizler,    iyinin,  doğrunun,  faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması mücahedesinde aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan herkesi kardeş bilirken, hangi renkten ve ırktan olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı da kendimize görev addediyoruz.

Yeryüzündeki her insan için yaşama hakkını, inanç ve düşünce hürriyetini, aile oluşturma ve neslini koruma hakkını,  mülkiyet edinebilme hakkını ve akıl sağlığının güvenceye alınması hakkını temel ve vazgeçilemez haklar olarak kabul ediyoruz.

Özgür ve hak sahibi olarak doğan insanların özgür ve hak sahibi olarak yaşayacakları  “Yeni Bir Dünya” sevdamızdır. Milli Görüş Hareketinin gençlik yapılanması olan Anadolu Gençlik Derneğimizin Beykoz Temsilciliği olarak bizler; Beykoz’umuzda gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutup, milli ve manevi değerlere bağlı olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaçla özellikle Ortaokul öğrencilerine yönelik olarak hazırladığımız, Kâşif Grupları ile haftalık olarak yaptığımız sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra,  Kur’an-ı Kerim ve Siyer-i Nebi dersleri ile dinimizi sevdirmeye ve öğretmeye çalışıyoruz.   

Yine yaz aylarında yaptığımız “Yaz Etkinlikleri Programlarımızla” kültürel,  milli ve manevi ders içeriklerimize binaen geziler,   oyunlar, turnuvalar ve yarışmalar ile gençlerimizi toplum ahlâk ve değerlerine bağlı, kötü alışkanlıklardan bir nebze olsa dahi uzak tutan ortamları sağlıyoruz. Beykoz’umuzda lise öğrencilerine yönelik olarak ta aynı doğrultuda faaliyetlerimiz var. Haftalık olarak Karavan Gruplarımızla bir araya geliyor ve onlarla hasbıhal ediyoruz.  Gençleri dinliyor ve onların maddi–manevi dertleriyle dertleniyor, bunlara çözüm yolları arıyoruz.

Liselerde en önemli faaliyetimiz her yıl Türkiye genelinde düzenlemiş olduğumuz siyer-i Nebi sınavları ile gençlerimizin ve çocuklarımızı Peygamber Efendimiz ve üstün ahlâkı ortak paydasında buluşturuyoruz. Bu ve buna benzer pek çok faaliyetimizle Beykoz’da gençliğin en önemli lokomotif güç olduğunu bilerek ve buna inanarak tüm gençliği faaliyetlerimize katılmaya ve dahi iyi, güzel, doğru ve adaletlinin tarafında olmaya davet ediyoruz.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, AGD