Kültür

Anadolu Gençlik Dergisi şehitleri andı

Anadolu Gençlik Dergisi şehitleri andı
2014.07.23 00:00
| | |
9749

Anadolu Gençlik Dergisi Beykoz Temsilciliği, Beykoz Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlediği programla Çanakkale Şehitleri’ni andı.

Anadolu Gençlik Dergisi Beykoz Temsilciliği’nin düzenlemiş olduğu Çanakkale Şehitleri’ni Anma Programı Beykoz Belediyesi 1 Nolu Nikah Salonu’nda yapıldı.

Gençlik Dergisi’nin düzenlemiş olduğu anma programına konuşmacı olarak Beykoz Belediyesi Kültür Müdürü Halil İbrahim Uludağ katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Anadolu gençlik dergisi Beykoz Temsilcisi Tahir Soylu yapmış olduğu konuşmada, Çanakkale’nin bir destan olduğunu söyleyerek, “Çanakkale Türk tarihinin en önemli mücadelesi ve destanlaşmış, maneviyatı üstün kılan bir mücadelenin başarısıdır”dedi.

Programın konuşmacısı olan Halil İbrahim Uludağ ise, yaşanmış bir Çanakkale olayını örnek vererek, bir milletin istikbali o milleti oluşturan gençlerin milli ve manevi değerlere sahip çıkmalarından geçer diyerek, şehitlerin bu vazifesini en iyi şekilde yerine getirdiğini belirtti.

“Bu yüzden şimdiki insanlar olarak, kaybolan maneviyat eksikliğinden sıyrılıp milli ve manevi değerlerine bağlı duyarlı gençler yetiştirmek zorundayız”şeklinde konuşan Uludağ, “257 kiloluk mermiyi Seyit Ali Onbaşı’nın ‘ulu ve yüce Allah’tan başka hiçbir güç ve kuvvet yoktur’ duasıyla bir hamlede kaldırıp topa koyması ile Qveen Elizabeth gemisini batırması, Yahya Çavuş ve 15 kişilik askerinin düşmanı püskürtmesi, Conk Bayırı’nda kara savaşları sırasında 57 Tümen her gün çamaşır değiştirir ve çalılara asar kuruturdu. Bunun sebebi ise, eğer şehit olurlarsa Allah’ın huzuruna temiz kıyafetle varma gayesiydi” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Anadolu Gençlik Dergisi, Beykoz, Çanakkale Şehitleri, Anma Programı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"