Makaleler

Amatörlerimizde haftanın analizi

2014.09.24 00:00
| | |
4216

İlçemizde bulunan amatör spor kulüplerimizin 2014 - 2015 Sezonu’na yönelik hafta sonu müsabakalarını bundan böyle sizler için yorumlayacağım.

3. Lig Voleybol, Bölgesel Hentbol, Süper Amatör, 1. Amatör, 2. Amatör ligleri ve ferdi sporlar olarak antrenman ve lig müsabakalarına ilişkin gözlem ve uyarılarımla Beykoz’umuzun amatör kadrolarına kendimce faydalı olmaya çalışacağım.

Beykoz Belediyespor: Bu sezon 3. Lig’e tefi eden bayan voleybol takımımız, R. Şahin Köktürk Salonu’nda Bektaş hoca nezaretinde antrenmanlarını sürdürüyor. Hentbol Erkek takımın bulunduğu bölgesel lig maçlarına galibiyetle başladı. Yalova da Lefkoşe Beşparmakspor’u 56- 17 yendi. Futbol branşını kapadılar sadece diğer spor branşları ile Beykoz’lu gençlerimize spor yaptıracaklar.

SÜPER AMATÖR TAKIMLARIMIZ

Beykoz 1908 AŞ:  2014-2015 Futbol Sezonu’na hiç beklenmedik bir başlangıç yaptı. 1. Amatör Küme’de oynayacak derken liglere katılmayan İstanbul PTT ile birleşerek süper Amatör Lig’de yer aldı. Başkan Zeki Aksu, sezon başı Beykoz un yetiştirdiği ender hocalarından olan Aydın Çaylı ile anlaşarak çok isabetli bir karar verdi. Belediye ile olan dargınlığı bir nebzede olsa yumuşadı ve destek almaya başladı ve çok ciddi anlamda da destek almalı diğer spor kulüplerimiz buna çok olumlu bakıyor.

Önümüzdeki haftalarda çok daha güçlü rakiplerimizle oynayacak bunun bilincinde olan Aydın Hoca birkaç transfer daha yapmalı bu kadrosu bu lig için yeterli olabilir ama play/oflar için yeterli değil. O zaman ara transfer de transfer yapmalılar. Bu arada Beykoz seyircisini de kutlamak lazım çok iyiler.                       

Beykoz 1908 AŞ’nin Bu hafta sonu gideceği Esenyurt İncirtepe deplasman maçı  önemli, çünkü üçte üç yapmış bir takıma karşı alacak önlemleri var, bu göz ardı edilmemeli. Rakip kulüp hakkında bildiklerimi Aydın Hoca ile paylaştım. Seyircimizde bu güzel tutumu ile takımına destek vermeye devam ederse başarı Beykoz 1908 AŞ’nin olacaktır.

Paşabahçespor: İlk maçı olan Rami maçını izlediğimde bu takım bu ligin takımı olmadığını gördüm az bir takviye ile 3. profesyonel lig takımı gibi gördüm. Başkan Coşkun Okur ve ekibi bu işi iyi bildiklerini spor kamuoyuna bir kez daha hissettirdiler. Bu liglerin çok deneyimli hocası olan Fahrettin Eldek’i tanıdığım kadarı ile işinin ehlidir ve işini şanslara ve varsayımlara bırakmaz.   Paşabahçe seyircisi de bu takıma destek vermeli.

Bu önümüzdeki hafta kendi sahasında oynayacağı rakibi İstanbul Sinop üçte üç yaptı ve bu ligin en iyi takılarımdan ve şu anda lider. Paşabahçe de bu hafta sonu cumartesi çok güzel bir maç olacak. Tüm sporseverleri maça davet ediyorum bu maç kaçırılmaz.

Ortaçeşmespor: Sahaları yeni yapıldı sezon hazırlıklarını tam yaptılar. Sezon başı anlaştıkları Kamil Hoca ile yollarını ligler başlamadan ayırınca bir bocalama devresine girdiler. Bunu da en kısa zamanda atlatırlar. Şu anda henüz yeni bir hoca ile anlaşmadılar. Ortaçeşme spor takımı lige hazır gibi gözükmesine rağmen bu gibi olumsuzluklar maalesef takımlarımızı olumsuz etkiliyor. Bu hafta sonu Cumartesi günü sahasında oynayacağı Hadımköy sporu rahat geçecek gibi gözükse de tedbirlerini almalılar. Ortaçeşme şu an için gol atamıyor. Gününde bir Ortaçeşme spor bu haftayı karlı kapatır.

Gümüşsuyuspor: Üç haftadır mağlup oldular. Bu haftada deplasmanda Alemdağspor ile oynayacaklar Alemdağspor 7 puanla üçüncü sırada ve iyi takım yapmışlar. Gümüşsuyu sporun Hasan Hocası bu ligi iyi biliyor tedbirini illaki alacaktır. Alemdağspor’da kendi sahalarında iyi futbol oynayamıyor ama tecrübeli bir takım. Gümüşsuyuspor da bunu biliyor bence bir sürpriz ile yoluna devam edecekler ki o da bu hafta olabilir. Gümüşsuyu tipik bir Anadolu takımı gibi, hırs ve azimleri var umarım bu hafta sansızlıklarını deplasman da atlatırlar.

BİRİNCİ AMATÖR TAKIMLARIMIZ

Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor: Yüz yıllık kulüplerimizden olan ve yerle bir edilen bu kulübümüz Başkan Adem Deniz’in Başkanlığa gelmesi ile küllerinden ayağa kalkarak yeniden dirildi ve şu an futbol haricinde altı branşta faal ve yıl sonuna kadar da 15 branşta faaliyet verecekler. Yeni bir Yönetimle azimle sporu insanlara yaptırmaya çalışan Anadoluhisarspor bu sezon bu ligden deneyimli olmasa da bir üst liglerde ki tecrübelerini bu lige aktararak başarılı olacağına inandığım Gökhan hoca ve ekibini takip etmeye devam edeceğiz. İki lig maçını da farklı kazandılar. Bu hafta sonu oynayacakları yine ilçemizin takımı olan Tokatköy spor ile statü gereği ilçemizdeki sahalardan birinde deplasman maçı oynayacaklar. Bu ligin üstünde olan Anadoluhisarı Tokatköyspor’a göre daha öne çıkıyor ama Tokatköy sporda çok tecrübeli bir Takım. Engin Hoca’nın kurnazlıkları can yakar.

Çubukluspor: Çok kolay bir grupta olduğu gözüken Çubuklu spor Yönetimi ve Antrenörü temkinliler. Her maça bir final maçı gibi hazırlanıyorlar. Kadir Hocanın ilk A takım deneyimi zaten alt yapılarda da çok başarılı olan Kadir hoca bu işine de çok sıkı sarıldığını yakinen gördüm. Grubunda yine ilçemizin başarılı takımlarında olan Kavacıkspor ile bu ligi götürür düşüncesindeyim. İkide iki yaptılar ve rakiplerine fark atarak. Bu hafta sonu Cumartesi Kavcık spor ile oynayacaklar bu gibi maçların favorisi olmaz o gün iyi olan ve az hata ile maçını oynayan kazanır veya berabere biter. Şampiyonluklar için konuşmak çok erken ama tüm Beykoz takımlarımız liglerini en iyi yerde bitireceklerine inanıyorum futbol bu hiç te belli olmuyor bazen.

Kavacıkspor:Kavacık sporun kendi sahası olmasına rağmen çeşitli nedenlerden dolayı kendi öz sahasında oynayamıyor. Tüm yetkililer bu konuyla kesinlikle ilgilenmeliler. Kavacık spor İki lig maçını kazandı moralleri yüksekler. Çok iyi bir hocaları var Murat Hoca Kavacıkspor’u aldı götürüyor ve ona yardım eden hocaları da çok iyi. Başkanları onlara çok güveniyor ve söylemi de şu; Sizden şampiyonluk beklemiyorum insanlara ne kadar sağlık bir spor yatırırsanız sizden o kadar memnun olurum ve gelecek şampiyonluğa da çok sevinirim. Maçlarına mutlaka gitmek lazım. Çünkü sahada çok güzel bir mücadele olacaktır.

Soğuksuspor: Tesislerinin yapılmasından sonra Başkan Hasan Avcı, Başkan Yardımcısı Orhan Kılıç  ve yönetiminin gayretleri ile çok güzel işler yapıyorlar. Geçen seneki takımlarını bozmadılar. Bu sezon başı Orhan Kılıç’ın gayretleri ile çok güzel bir ekip oldular. Soğuksuspor bu ligin üstünde bir takım. İki lig maçlarını da kazandılar. Bu hafta sonu cumartesi yine ilçemizin takımlarından olan Küçüksu Yeni Mahalle spor ile oynayacaklar. Küçüksu spor genç ve dinamik bir takım işleri zor. Tedbirini alacak olan Mustafa Hoca bu lig için çok deneyimli.

Küçüksu Yeni Mahallespor: Yeni bir yönetimle bu lige hazırlanan Küçüksu Y. Mah spor bir maç kazandı bir maç kaybetti. Bunun için bu hafta kendi sahsında ağırlayacağı Soğuksu spora bir sürprizleri olacak gibi. Genç ve dinamik bir takım olan Küçüksu Yeni Mahallespor, Soğuksu spora hiç ummadığı ders verebilir. Küçüksu Yeni Mahallespor bu liglerin en zor takımlarını oluştururlar ne zaman ne yapacakları belli olmaz canları isterse bir üst lig takımlarına bile kafa tutacak bir ekip ve mahalle anlayışı var. Ama Hocaları İsmail Hoca bu ligin yeni Hocası sayılır belki bizi yanıltan da bu olur. Bekleyelim hep beraber göreceğiz.

 Tokatköyspor  : Geçen  sezon da 1. amatör ligde olan Tokatköyspor bu sezon ilk hafta bay kaldı. İkinci hafta oynadığı ilk lig maçında da mağlup oldu ve bu avantajını iyi kullanamadı. Bu hafta evinde oynayacağı A.Hisarı sporu ağılayacak. İlk haftalar olması nedeniyle rahat bir maç olacak gibi. Anadoluhisarı spor mutlak galibiyeti hedefliyor ama kurt Engin hoca da bunu çok iyi biliyor. Önlemini ona göre alacaktır, çünkü çok tecrübeli futbolcuları var gençlerde iyi. Bence iyi bir santraforu var gününde olursa Tokatköyspor’u hedefine ulaştırabilir.

Beykoz Çavuşbaşıspor:  Beykoz un en iddialı takımlarından olan ve yaptığı her iki maçı da önde olmalarına rağmen 90 dakikayı galip bitiremediler. Lige çok iyi hazırlandılar. Ali Osman Hoca bu ligin kurt hocası olmasına rağmen sansızlıklarına takıldı herhalde. Çok iyi bir takımlar tecrübeli kramponlar var destek çok iyi ama bir yerde bir eksiklik olmalı umarım bu sorunu da önümüzdeki hafta deplasmanda oynayacakları Dolayobaspor maçları pekte kolay değil ama zor da değil. Çünkü tecrübeli bir ekip olan Çavuşbaşıspor bu deplasmandan karlı döner.

Elmalıspor : Yusuf Dinç olmazsa bu güne kadar varını yoğunu Elmalı spor için harcayandır. Ne yaparsa yeridir derler ya Yusuf Başkan içinde bu geçerlidir. Tabi ona destek veren birkaç arkadaşı da var. Geçen sezon zorda olsa bu ligde kalan Elmalı sporu aslında takdir etmek lazım. Sabri hoca bu lig için tecrübeli değil ama çok çalışkandır. Umarım önümüzdeki haftalarda bu çalışmanın karşılığını alır. İki haftada kayıp olan Elmalı spor bu hafta deplasmanda Valide Tayfun ile oynayacaklar. Valide Tayfun’da Üsküdar’ın deneyimli takımlarındandır. Dikkatli olmalılar.

ÖZEL-Rüzgarlıbahçe Spor İdman Yurdu: Bu Mahallenin spor kulübünü federe etmek bana nasip olduğu için çok mutluyum. İyi ki de etmişim. Başta Rüzgarlıbahçe Muhtarı  Sedat Altun’u, Kulüp Başkanı Fatih Aydın’ı, Yardımcısı Ali Evlimen’i, Yönetim Kurulu’na ve Suat Hocaya çok teşekkür ederim. Basından takip ederseniz bu Rüzgarlıbahçesporun neler yaptığını görürsünüz. Ailece bir bayram havasında sadece bir spor etkinliği adı altında çocuklarının maçlarına gidiyorlar. Tüm spor camiamızı bu etkinliklere bekleriz.

Tüm takımlarımıza başarılar dilerim

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"