Makaleler

Amatörlerde hafta analizi

16.04.2015 10:31
| | |
3389

Hafta sonu Çavuşbaşı Kasrında kurucu üyesi olduğum Beykoz Rizeliler gecesine ailemle katıldım...

Yeni çalışkan ve genç bir Yönetim Kurulu çok güzel bir iş başardılar tebrik ederim, ailemle birlikte ilk defa asil yöreme ait kültürle bir araya geldim çok mutlu oldum emeği geçenlere teşekkür ederim.

Yine hafta sonu Batumlular Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç beni telefonla arayarak gecelerine davet ettiği için bizzat gittim, iyi ki de gitmişim Gürcü geleneklerine ve kültürüne göre çok güzel bir gece gerçekleştirdiler tebrik ederim. Sanki bir aile ortamında olduk.

Beykoz Kigs-Boks ve Tekwando Spor:

Cumartesi sabahı spor kulüplerini ziyaret ettim. Dört branşta 150 lisanslı sporcuları ile çok başarılı olduklarını duvarlarda asılı kupa, şilt, başarı belgesi ve kemerlerle belgeli zaten. Talip Ercan’ı da çağırdım ve gerekli haberi yaptı zaten. Bu değerli kulübümüz sportif etkinliklerinin yanı sıra çeşitli sosyal projeler de üreten bir spor kulübü olarak faaliyetlerine devam ediyor. Yeri Eski Paşabahçe Arı sineması. Başkanları Bahattin Yücel de halen milli sporcu.

SAL KLASMAN GRUBU:

Paşabahçe Spor:  Sarıyer Çayırbaşı stadında Osmaniye İstiklal ile kıyasıya bir maç oynadılar, her iki takım içinde çok önemli bir maç oldu. Kazanan takım çıkmayı garantileyecekti, mağlup olan takım ise çıkma ümitlerini eleme maçlarına bırakacaktı. Rakipte iyi bir takım görüntüsü sergilerken aynı zamanda çok centilmen bir takım olduklarını her pozisyonda gösterdiler. Paşabahçe kazanmak için elinden geleni yaptı ama olmadı şansızdılar girdikleri gol pozisyonlarını değerlendiremediler. Rakip takım Osmaniye İstiklal’ in gol pozisyonu çok azdı ama karambolden attıkları golle öne geçtiler. Golden sonra Paşabahçe çok yüklendi ve 89. dakikada attığı golle 1-1 ile beraberliği buldu. Uzatma dakikalarında da girdiği gol pozisyonlarını değerlendiremeyince ümitlerimiz son haftaya kaldı. Rakiplerimiz puan kaybeder Paşabahçe de kazanırsa direk BAL a çıkar. Haydi hayırlısı!

Paşabahçe spor U-19 Genç takımı da grubunda şampiyon oldu tebrik ederim. Ayrıca Emeği geçen Yönetim kurulu ve teknik ekibi de tebrik ederim.

2. AMATÖR LİG

Kanlıca Spor: Deplasmanda yediği penaltı golüyle 1-0 mağlup oldu. Yedikleri golden sonra çok uğraştılar ama istedikleri golü bir türlü atamayınca puansız evlerine puansız döndüler.

Karagöz Sırtı Mesudiye Spor:  

Ortaçeşme sahasında rakiplerini 3-1 yenerek bu gruptan lider olarak çıkmayı hedeflediler. Bu ligde Dinçer gibi futbolcun varsa yenilmeyi düşünmeyeceksin demektir. Futbol bu bazen kazalar olur. Maçtan sonra bindikleri otobüse baktım üzerinde Mesudiye Spor yazıyor çok güzel. Yine maçtan sonra rakiplerine Pizza ikramlarını yaparak gönderdiler. Çooook güzel bir ortamdı. Ayrıca da  Mustafa Erdoğan’ı tebrik ederim.

Çiğdem Spor:  Paşabahçe sahasında rakiplerini 3-2 yenerek moral buldular ama seyircilerinde hala sıkıntı var bu duruma sahip çıkmalılar, nihayetinde Çiğdem Spor sahaya futbol oynamak ve günü değerlendirmek için çıkmıyor onlarında kendilerine göre hedefleri var bunu değerlendirmeye çalışıyorlar. Çiğdem seyircisi daha duyarlı olmalı.

Örnekköy Spor:  Deplasmanda güçlü rakibini 2-1 yenerek çok avantajlı olarak haftayı kapadılar.

Anadolukavağı Spor:  Sakat ve eksik bir kadro ile deplasman maçına lider gittiler ve aldıkları beraberlikle yine lider döndüler. Tebrik ederim.

Göllüköyü Spor:  Deplasmanda Uğur Mumcu spora 7-1 yenildiler. Çokta gol kaçırdıkları için farkı kapatamadılar, hatta 1-0 öne geçmelerine rağmen. Rakip takım yöneticilerinden ve seyircilerinden çok memnun döndüler. Genel kaptan Ahmet Özdeniz; "rakip takım bizleri çok iyi karşıladı ve uğurladı bizde ikinci maçımızda onlara aynı şekilde davranacağız "dedi.

Akbabaköyü Spor:  Ortaçeşme sahasında oynadıkları yılların takımı Selamsız Spor’a 3-1 yenildiler. Maç saati erken olması sebebiyle Akbaba Sporun 4 futbolcusu iş nedeniyle maça gelemedi. Maç orta da geçerken şansız bir penaltı golü ile yenik duruma düştüler. Golden sonra beraberlik için çok uğraştılar ancak aradıkları golü bulamayınca yenilgiden kurtulamadılar.

Riva Spor:Geçen hafta liderden bir puan koparan Riva spor kendi sahasında 2-1 yenildi.

Denizcilik İşletmeleri Spor:  Paşabahçe sahasında Tuzla Aydınlı Spor ile oynadılar. Centilmen bir takım olduklarını bir kez daha kanıtladılar. Rakip takım daha genç ve daha diri bir takımdı. İlk yarıda şansız bir gol yediler. Denizcilik İşletmeleri Kalecisi Salih 50 yaşında olmasına rağmen yaptığı kurtarışlarla hem farkı önledi hem de seyirciden bol bol alkış aldı. İkinci yarıda roller değişti. Denizcilik İşletmeleri daha atak ve üstün oynadılar bende maçı Aşkın hoca ile beraber izledim. "Asım abi çok zevkli bir maç oldu ben bu kadar beklemiyordum tebrik ederim" dedi. Bende Denizcilik İşletmeleri futbolcularını maça aileleri ve çocukları ile geldikleri için ayrıca tebrik ederim.                

MASTERLER LİGİ: Beykoz Masterler Veteran Spor:

Bu hafta da devre arası olduğu için maç oynanmadı.

Anahtar Kelimeler: Dost Beykoz Köşe Yazarı, Analiz, Amatör Lig, Beykoz

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"