Amatör takımlarda heyecan büyüyor

  • Güncelleme: 28.03.2015 16:25
  • Okunma: 5551 kez
  • Yorum: 0
​2014-2015 Sezonunda Beykoz İlçesini İstanbul 2.Amatör Liginde temsil edecek olan takımlarımız için geriye sayım başladı.
Amatör takımlarda heyecan büyüyor

Beykoz bu kategoride takım tarafından temsil edilecek. Dost Beykoz Spor Servisi takımlarımızın son durumları ile inceleyip lig öncesi bir değerlendirmede bulundu.

Her sezon en az bir takımı ile şampiyonluk ya da ikincilik yaşayarak bir üst lige çıkan Beykoz temsilcileri bu sezonu da boş geçmemeye niyetli görünüyor. Liglerin başlamasın artık günler kala takımlar hem transferlere hem de hazırlık müsabakalarına devem ediyorlar. 

Takımlarımız genelde ligleri tamamlanmış olan İstanbul Süper Amatör ve İstanbul 1.Amatör Lig takımlarından hazır futbolcular ile anlaşma niyetinde. Bir futbolcunun transferin ardından lisans çıkarım bedelinin 550 lira olduğu sezonda hedefi olan takımlar sadece lisans çıkarım ücretleri için hatırı sayılır bir para harcamak zorunda.

2.Amatör Lig takımlarımız hazırlık maçları için genelde Paşabahçe Stadını tercih etmekte. Anadoluhisarı Spor Akademisi ve Riva Sahası diğer tercih edilen yerler olmakta. Bu sezon da en dikkat çekecek takım Denizcilik İşletmeleri Spor Kulübü olacak gibi. 

Bir ara profesyonel liglerde de mücadele eden kulüp, Beykoz Kulüpler Birliğinin Eski Başkanı Asım Özdemir tarafından yönetilmekte. Kamil Çolak’ın antrenörlüğünü yaptığı kadro geçen sezon üst düzey futbolu ve centilmenlikleri ile Amatör Futbol camiasında kendisinden sıklıkla bahsettirmeyi başarmıştı. Takımda değişik dönemlerde, değişik liglerde mücadele etmiş birçok kaliteli, tecrübeli isim bulunmakta. Yaş itibarı ile 40 yaş üzeri futbolcularının çokluğu nedeni ile camiada “İhtiyarlar Heyeti” olarak da nam salan Lacivert-Beyazlı takım isminin aksine gençlerden oluşan birçok takımı, hatta şampiyonluğa oynayan güçlü takımları yenmesi ile bilinmekte.

İsmail Türk’ün Kulüp Başkanlığını yaptığı Örnekköyspor ise bu sezon şampiyonluk hedefleyen bir düşünce ile maçlara çıkma niyetinde. Kadrosunda Beykoz İlçesinin Süper ve 1.Amatör Lig takımlarında forma giymiş birçok yetenekli isim mevcut. Hazırlık maçlarında forma giyen bu isimleri transfer döneminde kadrosuna resmi olarak da dâhil edebilirlerse bir sürpriz yapabilirler beklentisi ilçe futbol kamuoyunda hâkim.

Aynı şeyleri Mesudiyespor için de söylemek mümkün. Beykoz ilçesinde büyük bir camia olmalarına karşın nedense futbol takımlarına yeterince destek gelmemekte. Buna karşın her sezon iddialı bir kadro oluşturma düşüncesinden vazgeçemiyorlar. Eflatun-Sarılı ekip Aydın Akbaş yönetiminde istediği futbolcuları kadrosuna resmi olarak da dâhil edebilirse 1.Amatör lige dönüş yapabilir.

Beykoz İlçesinin diğer temsilcilerinden Göllü Spor Kulübü kadrosundaki genç ve tecrübeli isimleri kaynaştırma düşüncesi ile hedef kovalayacak. Sık sık hazırlık maçları yaptılar, hatta bu alanda Beykoz’da en hazır takım da diyebiliriz. Özdeniz kardeşlerin özverisi ile eski köylerini, yeni unvanları ile mahallelerini temsil etme düşüncesindeler.

Beykoz İlçesinde sahası olan şanslı kulüplerden olan Rivaspor’un bu sezon göstereceği performans ise merak konusu olmuş durumda. Kadrosunu yenilediler.

Kanlıcaspor 2.Amatör Lige iştirak edecek bir diğer spor kulübümüz. Beykoz İlçesinin en zengin simalarının semt sınırlarındaki yalılarda ve tepelerdeki site ve villalarda oturmalarına karşın, her zaman kullandığımız ve artık gelenek haline gelen tabir ile “Zengin semtin fakir takımı” olmaktan ne zaman kurtulabilecekler doğrusu merak konusu. Ahmet Kahraman ve Mustafa Kaya’nın bir grup semt gönüllüsü ile sahip çıktıkları kulüp Tekke Mevkindeki Sahalarını kaybettikten sonra belini bir türlü doğrultamadı. Bu arada o sahanın atıl durumda hiçbir kuruma faydası olmadığı ortada iken neden semt çocuk ve gençlerine spor yapma imkanı amacı ile Kulübe tahsis edilemiyor anlaşılır gibi değil. Bürokratik zorlukları semtin sakinleri neden çeksin diye düşünülmüyor değil.

Beykoz İlçesinden 2.Amatör Lige dahil olan diğer 2 kulübümüz ise Anadolukavağıspor ile yeni kurulan Akbabaspor. A.Kavağı Kulüp Başkanı ve Muhtarı Serdar Lüleburgaz’ın fedakarlığı ile semtlerini temsil etme düşüncesinde. Onlarında uygun bir saha olacak yerleri olsa da yine bürokratik sorunlar nedeni ile maalesef kullanamamaktalar. Başkan Lüleburgaz, geçen sezon sıklıkla yaşadıkları Hakem hatalarının bu sene yaşanmamasını diliyor tabii ki birde özellikle yaz mevsiminde iğne atılsa yere düşmez niteliğine sahip mahallelerinin sakinleri ve esnaflarından kulübe katkı beklemekte.

Beykoz İlçesinin son federe olan kulübü Akbabaspor tabiri caizse ayağının tozu ile liglere katılma düşüncesinde. Mahalle Muhtarı Yüksel Kılıç ve bir grup gönüllünün girişimleri ile transfer dönemini oldukça hareketli geçirdikleri gözlemlenmekte. Beykoz Köylerarası Futbol Turnuvalarında her zaman güçlü kadro çıkarabilen Akbabaspor bakalım aynı başarıyı federe olmuş kulüplerinde de yakalayabilecek mi merak konusu. Lisans ücretleri için bir hayli para harcayacak gibiler. Çiğdemspor takımı da yıllardır olduğu gibi bu sezon da ilçemizi Amatör Liglerde temsil edecek. Mütevazi bir takım ile maçlara çıkacaklar.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Amatör Takımlar, Dost Beykoz, Lisans

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz