Amatör spordan Çelikbilek’e plaket

  • 0
  • 8607
Amatör spordan Çelikbilek’e plaket
Amatör spordan Çelikbilek’e plaket
Amatör spordan Çelikbilek’e plaket
Amatör spordan Çelikbilek’e plaket
Amatör spordan Çelikbilek’e plaket
Amatör spordan Çelikbilek’e plaket
Amatör spordan Çelikbilek’e plaket
Amatör spordan Çelikbilek’e plaket
Amatör spordan Çelikbilek’e plaket

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e amatör spora katkıları bir teşekkür plaketi verdi.

Başkan Çelikbilek’in yoğunluğu nedeniyle katılamadığı programda, plaketini kendisine vekâlet eden Başkan Yardımcısı Yüksel Baki aldı.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan, Yüksel Baki, Hanefi Dilmaç, Anadoluhisarı Turizm Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Çiğdem Mahalle Muhtarı Murat Erdal, Beykoz İlçe Spor Müdürü Serkan Öçalmaz ve TRT Spor Spikeri Öztürk Pekin’in katıldığı programda BİSK başkanı Asım Özdemir kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Beykoz ve Paşabahçe’de futbol oynadım

Özdemir’in ardından konuşan TASKK Başkanı Ali Düşmez, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Beykoz’daki amatör kulüplere yapmış olduğu maddi desteği takdir ettiklerini söyleyerek, kendisinin de, Beykozspor ve Paşabahçespor’da futbol oynadığını kaydetti.

“İstanbul’daki amatör kulüplerin güçlü olması bizi de güçlendirir. Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü sporcularının olimpiyatlardaki başarısı bizi oldukca gururlandırdı. Amatör Kulüp denilince aklımıza futbol geliyor.” ifadelerini kullanan Düşmez, “Türkiye kupasına katılım, B.A.L Ligindeki mücadeleler futbol adına ne kadar güçlenmiş olduğumuzu gösteriyor. TASKK olarak tüm imkânlarını amatör spora kanalize etmek istiyoruz. ” dedi.

Bütçe’den amatör kulüpleri destek ilk kez yapıldı

Beykoz Belediye Başkanı adına konuşan Yüksel Baki’de, ilk defa Belediye bütçesinden Beykoz’daki Amatör Spor Kulüplerine yardım yaptıklarını kaydederek, “Bu konu kanun çerçevesinde serbest bırakıldığından yardımlarımız devam edecektir.” dedi. Yüksel Baki, Başkan Çelikbilek’in yoğunluğu nedeniyle katılamayacağı programda plaketini kendisi alacağını dile getirdi.

Paşabahçe Spor Kulübü’nün vakıflarla yaşadığı sıkıntılara değinen Başkan Yardımcısı Yüksel Baki, söz konusu sahayı vakıflardan kiralayarak tekrar spor kulübüne verdiklerini ve Beykozspor’un aynı sorunları yaşadığını ve bu sorunu da çözmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Bugün spor yaptınız mı?

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, ‘size bugün spor yaptınız mı?’ diye sorsam ne cevap vereceğinizi bilemiyorum ifadesiyle başladığı konuşmasında, “Spor yaptığımız takdirde obeziteden büyük ölçüde kurtulmuş oluruz.” dedi.

“Köyler arasında futbol turnuvaları düzenleniyor. Bu durum bir savaş halini alıyor. Oysaki yapılan turnuvaları festival tadında yaşayabilsek daha anlamlı olur. Para ile ilgili konuları Belediyemize bırakıyoruz. Diğer konular için biz varız. Futbol kolektif bir oyun olmasından dolayı 11 kişinin başarılı olması gerekiyor.” ifadelerini kullanan Kaymakam Erdoğan, “bireysel sporlarda, sporu yapan sporcunun sorumluluğu önemlidir. Yüzme sporu, hayati önem taşımasından dolayı öğrenmemiz gereken bir spor dalıdır. Sporu günlük yaşantımızın olmazsa olmazı haline getirmeliyiz. ” dedi.

Belediyenin, amatör spor kulüplerine katkısını memnuniyetle karşıladığını ifade eden Erdoğan, konuşmasına, “BİSK’in sabah ve akşam yemekli toplantısına katıldığımdan şimdi sırada öğlen yemekli bir toplantı var” esprisiyle son verdi.

Konuşmaların ardından, TASKK Başkanı Ali Düşmez, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek adına Yardımcısı Yüksel Baki’ye teşekkür plaketi verdi.

Haber Merkezi

BİSK kahvaltılarının önemi artıyor
Önceki BİSK kahvaltılarının önemi artıyor
Beykoz’a bir gururda liseli kızların futbol takımından
Sonraki Beykoz’a bir gururda liseli kızların futbol takımından
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz