Spor

Amatör sporculara hem kupa hem eğitim

Amatör sporculara hem kupa hem eğitim
2014.08.09 00:00
| | |
4264

BİSK ve Medistate Kavacık Hastanesi iş birliği ile düzenlenen konferansta genç sporculara “Sporla sağlıklı nesiller” konulu bir eğitim verildi.

Ahmet Mithat Efendi Tiyatro Salonu’nda yapılan eğitim seminerine; Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul İl Başkanı Yemen Ekşioğlu ve İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyon (İASKF) Başkanı Ali Düşmez gibi isimler katılırken, seminerin ev sahipliğini ise Dost Beykoz yazarı ve İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyon (İASKF) Genel Sekreter Yardımcısı Asım Özdemiryaptı.

Beykoz Amatör Kulüp oyuncularının takip ettiği seminerde; U15 Kategorisinde şampiyon olanPaşabahçe ve Beykoz 1908 AŞ’nin genç oyuncu ve antrenörlerine Beykoz Belediye BaşkanıYücel Çelikbilek şampiyonluk kupası verdi.

Ayrıca tüm sporcuların başarılı bir sezon geçirmelerine yönelik konuşmalar yapılırken, TFF İl Başkanı Yemen Ekşioğlu da şampiyon takımları tebrik ederek, çeşitli konularda açıklamalar yaptı.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz ve Belediye Başkan Adayı Selman Yücel’in de katıldığı seminerde Ferhat Özen, genç sporculara okuma alışkanlığı konusunda tavsiyelerde bulundu.

Genç sporcuların daha fazla kitap okuyarak, kariyerleri açısından gelişmeleri gerektiğine vurgu yapan Ferhat Özen, akademik, sportif ve kültürel anlamda da sporcunun geniş bir vizyona sahip olmasının önemine değindi.

Hazırladığı renkli görsellerle sporculara dünden bugüne, teknolojik gelişmeleri anlatan Özen,bilgisayar ve akıllı cep telefonlarıyla fazla vakit geçirmenin, zihni körelttiğini ve olumsuzyönde etkileyerek bağımlılık yarattığını kaydederken, bunun yerine sporcuların kitap okumasının daha faydalı olduğuna değindi.

Medistate Kavacık Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. İlker Garipoğlu da, “Sporcu Sakatlıkları ve Tedavi Yöntemleri” konusunda çeşitli anlatımlarda bulundu. Sakatlık anında yapılması gerek acil hususları anlatan Garipoğlu, yanlış uygulamaların, sporcuların fiziksel durumlarında olumsuz etkileri olduğunu dile getirdi.

“Sporcu Beslenmesi Nasıl Olmalı” konusunda da yine aynı hastaneden Uzman Diyetisyen Dr. Gözde Şahin anlatımlarda bulundu.  Özellikle idman öncesi ve maç sonrası yenilmesi gereken besinleri anlatan Şahin, sporcuların kariyerlerinde, performanslarını arttırarak, daha sağlıklı ve güçlü bedenle devam etmelerini sağlayacak önemli etkenleri açıkladı.

Eğitim seminerinin sonunda konuklar; birbirleriyle sohbet etme imkânı buldukları kokteylde buluştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Asım Özdemir, Beykozhaber, Eğitim, Gözde Şahin, İlker Garipoğlu, Medistate Kavacık Hastanesi, BİSK

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"