Spor

Amatör spora profesyonel yönetim

Amatör spora profesyonel yönetim
2014.08.05 00:00
| | |
7990

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF) Başkanı Ali Düşmez basın mensuplarıyla bir araya geldi.

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF) Başkanı Ali Düşmez ve Yönetimi, Beşiktaş Yıldız Parkı'ndaki Malta Köşk'ünde İstanbul'un çeşitli bölgelerinde yayın yapan kurumların temsilcileriyle bir araya geldi.

Çok sayıda basın mensubunun katıldığı toplantıda, Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği (AYGAD) Kader Gür tarafından temsil edilirken, Dost Beykoz’dan Sinan Kavrak ve Doğuş Haber’den Ozan Derviş, Beykoz adına masaya oturan isimler oldular.

Bir dönem Beykoz 1908 AŞ’de futbol oynayan ve 30 Haziran 2011 günü yapılan Genel Kurul sonucunda başkanlığa seçilen Ali Düşmez,  İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler verirken, spora gönül vermiş birçok yerel yönetici ve sivil toplum örgütü ile birlikte amatör spora profesyonel bir ruh ve dayanışma katacaklarını kaydetti.

Resmi kurumlarla sıcak teması sürdüreceğiz

Başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin amatör spor kulüplerine yaptıkları desteklerin önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Düşmez, “bu kurumlar ile oluşturulan sıcak ilişkiler tüm spor kulüpleri tarafından aynı hassasiyette korunmalıdır… Bu sıcak temas yapılan desteğin artmasına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Çok başarılı olamayabiliriz ama biz hep önümüze bakacağız. Geçmişten ders alıp, yapmak istediklerimizi edindiğimiz tecrübelerin ışığında gerçekleştireceğiz. Kimseye kinimiz yok, hiçbir kötülüğü ve olumsuz davranışı yaşatmayacağız” dedi.

Spor denince insanların aklına sadece futbolun gelmiş olmasının çok doğru bir yaklaşım olmadığını, federasyon olarak, atletizm, basketbol, voleybol ve tenis gibi branşlarında çatısı olduklarına vurdu yapan Başkan Düşmez, yerel basına son derece önem verdiklerini ve bundan böyle koordineli bir şekilde basınla paylaşım içinde olacaklarını kaydetti.

Kulüplere malzeme desteği sağlanacak

Ali Düşmez, İBB Başkanı Kadir Topbaş ile yaptığı görüşmeler sonucunda, İstanbul'da 13 dalda faaliyet gösteren 700 amatör spor kulübüne 48 kalem malzeme desteği yapılması sözünü aldığını ifade etti. Düşmez, sporcu sağlığı ve sigortası konusunda da çalışmalar gerçekleştireceklerini, bu konularda da girişimlerinin sürdüğünü dile getirdi.

Başarısız olursak gideriz

Görev süreleri olan 3 yıl zarfında hedefledikleri başarıyı yakalayamamaları durumunda koltuğu bırakmaktan imtina etmeyeceklerinin de altını İASKF Başkanı Ali Düşmez, geçmişte yaşanan bazı olaylar nedeniyle İASKF'nin, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK'tan) ihraç edildiğini, yaptıkları başvuru sonucu Konfederasyon üyeliğine ve genel kurula katılma şansını elde ettiklerini söyledi.

Yaklaşık üç saat süren toplantıda basını amatör sporla ilgili olarak geniş bir çerçevede bilgilendirip, yöneltilen soruları da cevaplayan Düşmez, Federasyon olarak hedeflerinin büyük olduğunu belirtti.

8 Ekim'de yapılacak olan TASKK Genel Kurulu'nda İASKF'nin yüzde 40'lık gücünü göstermek istediklerini de ifade eden Düşmez,  katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür etti.

Toplantının ardından Dost Beykoz Yazarı Asım Özdemir’in de aralarında olduğu İASKF Yönetimi basın mensupları ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

İASKF Aile fotoğrafında yer alan isimler ise şunlar oldu.

Başkan Ali Düşmez,

Genel Sekreter Ali Tanrıyaşükür,

Başkanvekili Fikret Sivri,

Başkan Yardımcısı Murat Yapraklar,

Başkan Yardımcısı Ahmet Karaman,

Başkan Yardımcısı Seyman Gençtürk,

As Başkan Yetkin Karakaş,

As Başkan Mustafa Koral,

Genel Sekreter Yardımcısı Asım Özdemir,

Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Teter,

Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Serol,

Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Yeniyol.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ali Düşmez, Asım Özdemir, Başkan, İASKF, AYGAD, Basın, Toplantı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"