Amatör Spor Kulüplerine teşvik ödülü

  • 2014.08.06 00:00
  • Güncelleme: 11.06.2012 00:11
  • Okunma: 7960 kez
  • Yorum: 0
Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, BİSK'in düzenlediği aylık toplantıda amatör spor kulüplerinin başkanları ve sporcularıyla buluştu.
Amatör Spor Kulüplerine teşvik ödülü

Soğuksu Spor Kulübü’nün sahasında gerçekleşen kahvaltıda amatör spor kulüpleri başkanları ve sporculara hitap eden Başkan Çelikbilek sokağına sahip çıkan ve çevre konusunda örnek proje geliştiren kulüpleri ödüllendireceklerini söyledi.

Toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, BİSK Başkanı Asım Özdemir ve Yönetim Kurulu üyeleri, Soğuksu Mahallesi Muhtarı Muammer Aydın, Akbaba Köyü Muhtarı ve Akbaba Köyü Spor Kulübü Başkanı Yüksel Kılıç, Soğuksu Spor Kulübü Başkanı Hasan Avcı, kulüp başkanları ve sporcular katıldı.

Birincilik ödülü 5 bin TL 

Profesyonel liglere sporcu yetiştiren amatör spor kulüplerinin gelişmesine her zaman destek verdiklerini belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, gençleri kötü alışkanlıklardan korumak için sportif organizasyon ve faaliyetlere ağrılık verdiklerini yaz ve kış spor okullarıyla çocuk ve gençlere uzmanlar eşliğinde spor yapma olanağı sunduklarını ifade etti.

Sporcuların tüm davranışlarıyla topluma örnek kimseler olması gerektiğine dikkat çeken Başkan Çelikbilek, çevre konusunda proje geliştiren amatör spor kulüplerinin ödüllendirilmesiyle hem spor kulüplerine destek sağlanacağını hem de sporcuların misyonunun güçleneceğini vurguladı.

Beykoz Belediyesi tarafından sokağına sahip çıkan ve çevre konusunda örnek bir proje uygulayan amatör spor kulüplerine sırasıyla 5 bin TL, 3 bin TL ve 2 bin TL para ödülü verilecek.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz