Makaleler

Amacımız Beykoz’a heyecan katmak

15.03.2017 17:56
| | |
6757

Sporun Kalbi konumundaki güzel ilçemiz Beykoz’da her yıl geleneksel olarak yapmayı planladığımız, “2016 Beykoz İlçesi Spor Ödülleri Töreni”, 10 Mart 2016 Cuma gecesi Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Seçkin konukların ve başarılı spor adamlarının katılımıyla gerçekleşen Gece için tüm konuklarımıza,  emeği geçen dostlarımıza, özellikle de,  gece gündüz, yağmur çamur demeden ve yoğun iş trafiğine rağmen BİSK’E olan sınırsız desteklerinden dolayı başta Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve Beykoz Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu’na ve Beykoz Kent Konseyi Spor Ve Sağlık Komisyonu Başkanı Selda Selimoğlu’na teşekkürlerimi bir borç bilirim.

2016 yılında ilçemizi spor alanlarında temsil ederken elde etmiş oldukları başarılarla yüzümüzü güldüren, göğsümüzün kabarmasına vesile olan spor kulüplerimizi, sporcularımızı ve spora emek veren tüm paydaşlarımızı bir nebze olsun, karınca kararınca onurlandırarak bir ilke imzamızı atalım dedik. İlkini bu yıl düzenlediğimiz gecede doğaldır ki bazı eksiklerimiz vardı. Bir sonraki gecemizin mükemmel olması adına bu eksiklerimizi gördük, hatta olumlu eleştirileri de kendimize rehber edindik.  Ancak tüm bu iyi niyetli çabalarımıza rağmen, her türlü hoşgörüden uzak hatta bel altı vurmak deyimine yakışır biçimde acımasızca yapılan eleştiriler ise en hafif haliyle üzülmemize neden olmadı değil.

Bizler, Toplumsal yaşantımızın temel yapısını oluşturan milli, manevi, sosyal, ahlaki ve kültürel değerlerden olan yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, misafirperverlik, vatanseverlik, doğruluk, iyilik, temizlik, çalışkanlık, dürüstlük, sevgi, saygı, duyarlı, paylaşımcı,  adil ve mütevazi olma gibi değerlerle yaşantımızı sürdürmek ve yaşam alanlarımız içerisinde tüm insanlara elimizden geldiğince yararlı olmaya çalışan insanlarız.

Seçmiş olduğumuz alanın Spor olması dolayısıyla yılların bilgi, birikim ve deneyimlerine sahip olmamıza rağmen öz benliğimizi oluşturan Spor Kültürünün etkisiyle, bireye önem veren ve ona sportif yaşamında özel bir arınma, aydınlanma, etkileşme, gelişme, sevinç duyma, mutlu olma, başka insanlarla bütünleşme olanaklarını elimizden geldiğince yaratmaya çalışmaktayız. Karşılığında da Sportif yaşamın bir hayat tarzı olarak benimsenmesiyle Ruh ve Beden sağlığıyla donanmış insanlar olarak, yani sporcu özellikleriyle yaşamını sürdürebilen bir toplum bekliyoruz elbette.

Beykoz Kent Konseyi ve Beykoz Kulüpler Birliği (BİSK) olarak bu güzel ve anlamlı geceyi düzenlerken özellikle de başarı ödüllerini gerçekten hak edenlere vererek, emeğe olan saygımızı da ortaya koymuş olduk. Bu konuda tüm seçici kurulumuz titiz, özenli ve haktan yana bir çalışma süreci geçirmiştir. Tören esnasında Protokolde yaşanan birkaç ufak sorun, salonu dolduran geleceğimizin teminatı süper gençlerimizin yaşadıkları ve bizlere yaşattıkları coşkuyla pek de fark edilmedi doğrusu. Tüm eleştirilere açığız olumlu ve yapıcı olduğu sürece. Yıkıcı değil, yapıcı muhalif fikirler her zaman bize yol gösterici olmuştur. Üstelik tüm samimiyetimle ifade ediyorum ki tek amacımız güzel ve coşkulu bir gece geçirmekti. Ne yazık ki bazı dost bildiklerimiz sergiledikleri olumsuz davranışlarla bu masum isteğimizi engellemek isteseler de Güneşi Balçıkla Sıvamaya kalktılar ki bu doğal olarak mümkün değildi.

Bizim olduğumuz hiçbir yerde spordan başka bir fikir, bir teori, ya da bir proje yaşam bulamaz. Bu amacı taşıyan bir takım sosyal, toplumsal, sportif ve siyasi rantiyelerle aynı kulvarda olmadığımızı bu gece bir kez daha kanıtlamış olduk.

Ayrıca benim bu yaş ve konumda, bundan böyle sosyal ve siyasi hiçbir beklenti içinde olmadığımı, tek amacımın maddi bir karşılık beklemeden küçücük manevi takdirlere mazhar olarak, kimsenin mevkiine, makamına, dinine, mezhebine, soyuna, sopuna, geçmişine, geleceğine bakmadan hizmette kusur etmemek olduğunu herkesin bilmesini istiyorum. Bizler bir aileyiz. Aile içerisinde yaşanan ufak tefek sorunlar aile bireylerinin iyi niyetli çabalarıyla ortadan kaldırılabilir.

Ödül gecemizde yapılan davetlere Küçüksu Yenimahalle ve Gümüşsuyu Spor Kulübü sporcuları sahada birbirlerine rakip olmalarına rağmen büyük bir dayanışma örneği vererek, ödül alan arkadaşlarına coşkulu destekleriyle hiçbir karşılık beklemeden tam bir fair play örneği gösterdiler. Bu bakımdan kentlerini de kutlar, başarılarının devamını dilerim.

Son günlerde ülkemizde yaşanan sıkıntılı günlerin de etkisiyle toplumsal mutabakata, el ele, gönül gönüle birbirimize her konuda destek olarak yaşamaya her zamankinden daha fazla gereksinim duymaktayız. Tüm dost ve okurlarıma mutlu, sağlıklı, huzurlu ve başarılarla dolu güneler diler, bir sonraki Ödül Törenimizde buluşmak ümidiyle saygılarımı sunarım.   

Anahtar Kelimeler: BİSK, Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"