Altıbin mi çok, yoksa üçyüz bin mi?

  • 28.09.2020 10:14
  • Okunma: 2189 kez

 

Böyle basit bir sorunun cevabını herkes bilir ve elbette 300 000 çok denilecektir, fakat “acaba böyle basit bir soru, niçin soruluyor?” diye merak ettiniz, değil mi?

Hemen arz edeyim:

Şu medeni ve teknolojik asırda, bizler de dâhil, dünyanın en ünlü bilim adamları dahi, neredeyse herkes, sanki 6 000, 300 000’den daha çokmuş gibi plânlar ve programlar yaptıklarını gördükçe, hayretler içinde kalıyorum da onun için bu soru dikkatimi çekiyor.

6000 Rakamını; şu Corona virüs sınavı nedeniyle her gün ölenlerin toplam sayıdır.

300 000 Rakamı ise Dünya üzerinde her günkü ortalama ölümlerin sayısıdır. Bazı yıllarda 250 000 ile 350 000 arası olduğunu bildiren istatistikler de vardır.

Burada en çok dikkat çeken husus; CORONA VİRÜS olayı bitse, SANKİ artık her şey normale dönecek zannedilmesidir. Bu zan sebebiyle de inşaallah birkaç ay sonra, bu coronadan selâmete çıkıldığında, günde 300 000 kişilik sevkiyâtın, hafife alınmasıdır. 

Bu ölümlerin dağılımı da çok ilginçtir:

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre her yıl; 1 250 000 küsur kişi sadece Trafik kazasında ölüyor. Yani her gün sadece trafik kazasında ortalama 3 425 kişi ölüyor. Üstelik te 15-29 yaş gurubu çoğunlukta. Alkollü araç kullandığı için her gün ölenlerin sayısı ise yüzlerle ifade ediliyor. (Günlük coronadan ölenlerle mukayese ediniz.)

Dünyada her gün 22 465 kişi kanserden ölüyor. Yılda toplam 8 200 000 kişi kanserden ölüyor. (Kaynak: Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Mahmut Gümüş.)

Dünyada her gün 47 397 kişi KALP KRİZİ sebebiyle ölüyor. Yılda 17 300 000. Görüldüğü gibi, sadece bu bile Corona’dan ölenlerin 9-10 katıdır. Burada maksadımız ASLA corona olayını hafife almak değil, gerçeklerle yüzleşmeye kapı aralamaktır.

Dünyada her gün 20 585 kişi SİGARA tahribatı sebebiyle ölüyor. Yılda toplam 7.513.400 kişi sigaradan ölüyor. (Kaynak: Dr. M. Talha Uçar Yeşilay Beykoz Başkanı & Yeşilay yayınları.)

Dünyada her gün 9 589 kişi alkol komasından ölüyor. Yılda toplam 3 500 000 kişi. https://www.risalehaber.com/alkol-butun-kotuluklerin-anasidir-iste-yesilay-istatistikleri-317446h.htm

Her gün bulaşıcı hastalıklardan ölüm sayısı 10 772 kişidir. Yılda 3 931 780 kişi.

Her gün açlıktan ölenlerin sayısı 16 982 kişidir. Yılda 6 198 455 kişi. (Coronanın 3-4 katı.)

Dünyadaki OBEZ sayısı ise 754 883 650 kişidir.

Evet dostlarım. Sadece birkaç ölüm sebeplerini ve rakamlarını gördük.

Oysa dünya istatistik rakamlarına göre Corona virüsten ölümler, diğer sebeplerden veya ecelinde ölümlerin yanında devede kulak bile sayılmıyor.

Peki, niçin PANDEMİ ilan edildi?.. (Pandemi: Dünyada eş zamanlı olarak çok yaygın bir şekilde çok fazla sayıda insanı tehdit eden bulaşıcı hastalıklara verilen isimdir.)

ÇÜNKÜ: Corona Virüsünden ölüm oranı, diğer sebeplere göre çok çok düşük olduğu halde, dünya çapında çok hızlı yayılarak herkesi etkilemesi ve özellikle de FAKİR-ZENGİN, HALK-LİDER, MAZLUM-ZALİM, ZAYIF ÜLKE- GÜÇLÜ ÜLKE ayırt etmemiş olması sebebiyle, tüm insanlığı kuşatarak tedirgin ettiği için pandemi ilân edilmiştir...

Yoksa sadece halk tabakasını, Müslümanları, fakirleri veya mazlumları etkileseydi, bütün güçlü batı ülkeleri, her zaman olduğu gibi üç maymunları (kör, sağır, dilsizi) oynayacaktı.

İşte bu nedenledir ki; neredeyse tüm ülkelere ve tüm insanlığa Allah’ın cc Gücünü, Kudretini ve Gazabını hissettirdiği için, düne kadar İslâm’a ve İslâm şiarlarına muhalif olan ülkeler bile İslâmî prensiplere göre dualara, niyazlara, ezanlara ve hatta kürsülerinden KUR’ÂNLAR okutmaya başlamışlardır.

Maalesef sadece bizim ülkemizde bazı gâfillerin, hâlâ idrak edememiş olduğunu görmek, esef ve hayret vericidir. Allah cc ıslâh eylesin…

ÇOK ÖNEMLİ bir husus daha var:

Çeşitli mahfillerdeki ünlü ilim adamları tarafından, şu tüm dünyayı perişan eden Corona Virüs ordusunun tamamını bir araya toplasanız, hacim olarak sadece 2 gram ile 5 gram arasında olduğunu bilimsel olarak yazılıyor. Yani Yüce Rabbimizin 3-5 gram kadarcık hacimli, gözle bile görülmeyen bir ordusu, tüm dünya insanlarını tehdide yetiyor.

 

Bu husus ta bizlere çok daha önemli İLÂHÎ MESAJI ilân ediyor.

 

Şöyle ki: (Bu aşağıdaki paragrafa 5 ayrı Âyetlerin ortak anlamları vardır.)

“..Eyy dünya işlerine dalıp benim varlığımı, emir ve yasaklarımı ıskalayan, unutan kullarım. Sizlere SINAV için emaneten verdiğim ömrünüzü gafletle tüketip, huzûruma Cehennem azabını hak etmiş olarak gelmemeniz için, binlerce çeşitli ordularımdan, sadece 5 gramını size gönderdim. Artık kendinize gelin! Gafletten uyanın. Yaratılış ve Dünyaya gönderiliş gayelerinizi idrak edin. Eğer samimi bir kararlılık ve hâlis bir tövbe ile bana dönerseniz, sizlerin geçmiş günahlarınızı da AF edeceğim.” Anlamında mesajlar olduğunu anlıyorum. (Buna sebep; Nisa 116., Tahrim, 8., Nûr 31., Zümer 35 ve 53. VS.)

Sizler de çok daha iyi mesajlar çıkarabilirsiniz, inşaallah…

Hatta “ŞÂYET” ile başlayan mesajların da çok olduğunu hissediyorum, fakat arz etmeye dilim varmıyor. Şâyetten sonrasını sizlerin tetkik ve takdirlerinize bırakıyorum…

SON KELÂM: Her musîbet, âcizliğimizi ve fakrımızı anlayıp, O Kudreti sınırsız olana cc hâlisâne yönelerek, duâ duâ yalvarma zamanıdır… Vesselâm.                              

Anahtar Kelimeler:

Yazarın Yazıları