Siyaset

Alperenlerin yeniden yapılanması şart

Alperenlerin yeniden yapılanması şart
31.08.2016 16:06
| | |
2789

Dost Beykoz Yazarı Bilgehan Murat Miniç, sosyal paylaşım hesabında bir duyuru yaparak, Murat Aslan’a açık yaptı.

Çağrısında, Alperen anlayışının son derece dejenere olduğunu ve bu yapı içinde tepeden başlayarak, yeniden bir yapılanmanın şart olduğunu söyleyen Murat Miniç, Alperen kimliğini kullanarak ehliyetsiz, liyakatsız insanlar; başkan, reis gibi payelere kolayca ulaşmaktadırlar” dedi.

Bilgehan Murat Miniç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Alperen Ocakları Genel Başkanı Sayın Murat Aslan'a çağrımdır:

Sayın Genel Başkan;

Siz bugün bulunduğunuz makam itibariyle, biz "ocaklılara" göre, Ülkü Ocaklarının efsanevi Genel Başkanı, Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun koltuğunda oturuyorsunuz. Biz biliriz ki bu koltuk sahibi için değeri tarif edilmez bir şeref ve aynı zamanda ateşten de ateş bir gömlektir.

Hareketimizin içinde bulunduğumuz uzun yıllardır en büyük sıkıntımız sizlerinde malumu üzere kurumsal kimlik problemi ile ehliyetsiz liyakatsiz, hareketimizin davamızın özünü kavrayamamış, çile çekmeden sıfat sahibi olmuş tiplerin! Birden bire bulundukları il, ilçe ya da beldelerde başkan, reis gibi payelere kolayca ulaşmalarıdır.

Maalesef yılların getirdiği bu kurumsal ve fikri disiplinsizlik eylemlere de yansımış, neredeyse teşkilat sayımız adedince, yazılı ve görsel söylem ve fikirler aynı amblem altında, her önüne gelenin aklına estiği gibi ve yine maalesef ki Alperenler adına dillendirilir olmuştur.

Yıllardır defaatle üzerine basa basa söylediğimiz bu husus, hareketimizi ve özellikle Genel Merkezlerimizi çok kez sıkıntıya sokmuş, mensuplarımızı ise anlamsız sorularla karşı karşıya bırakmış ve halen de bırakmaktadır.

Meselenin çözümü gayet basittir. Alperen Ocakları Vakfı Genel Merkezi derhal bir basın açıklaması yaparak, Ülke genelindeki bütün temsilciliklerin yetkilerinin iptal edildiğini ve bundan sonraki süreçte Alperen Ocakları Vakfı Genel Merkezi dışında Alperenler adıyla açıklama yapan hiçbir hizbin teşkilatımızla bir bağı olmadığını kamuoyuna deklare etmelidir.

Genel Merkezimiz aynı zamanda, bundan sonraki süreçte il ve ilçelerde yetki almak için gerekli şartları, yıllardır özlemini çektiğimiz kurumsal kimlik çalışmaları ışığında belirleyerek kamuoyuna açıklamalı, bu şartları taşımayan hiçbir yapının bizimle ilgisi olamayacağı hususu milletimizin bilgisine sunulmalıdır.

Alperen Ocakları Genel Merkezi bütün insan envanterini gözden geçirmek suretiyle, bir numaraya Sayın Genel Başkanın ismini yazmaktan başlayarak yeniden ve sıfırdan bir başlangıç yapmalıdır.

Bilgilerinize arz olunur.

Bilgehan Murat MİNİÇ

Beykoz Nizam-ı Alem Ocakları Eski Başkanı
Beykoz Alperen Ocakları Eski Başkanı

İstanbul Alperen Ocakları İl Eski İl Başkanı 
BBP Beykoz İlçe Eski Başkan Yardımcısı 
2014 Yerel Seçimleri BBP Beykoz Belediye Adayı

 

Anahtar Kelimeler: Bilgehan Murat Miniç, Alperen, Yapılanma

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"