Siyaset

Alperenler küreselleşmeyi konuştu

Alperenler küreselleşmeyi konuştu
2014.08.19 00:00
| | |
7107

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr Osman Sezgin'i ağırlayan Alperenler Derneği, ‘Küreselleşme ve Toplum’da ki etkileri konusunu tartıştı.

Pazar Akşamı Hıdiv Kasrı'nda gerçekleştirilen programın konuğu, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Özel Kalem Eğitim Kurumları Eğitim Danışmanı Doç Dr Osman Sezgin oldu.

Konuşmasını görsel araçlarla da destekleyen Doç. Dr. Osman Sezgin, küreselleşmenin toplum üzerinde ki olumsuz etkilerinden ve yaygınlaşan teknoloji kullanımının insanlar üzerinde oluşturduğu bağımlılık etkilerinden bahsetti.

Küreselleşmenin insan şahsiyeti üzerinde olumsuz etkileri örneklerle anlatan Sezgin, toplumda özellikle gençlerde İnternet Bağımlılığının ileri derecelere doğru ilerlediğini, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde "İnternet Bağımlıları" için bir tedavi bölümü açıldığını belirtti.

Yaygın teknoloji bağımlılığının "Sanalizm" olarak adlandırıldığını belirten Osman Sezgin, şahsiyet bütünlüğü konusunda da örnekler vererek yeni yetişen nesillere, dini, milli ve kültürel geçmişimizin iyi aktarılması gerektiğinden bahsetti.

Konuşmanın ardından soru cevap şeklinde devam eden toplantı, Alperenler Derneği Yöneticilerinden BBP Beykoz İlçe Eski Başkanı Hasan Gültekin'in katılımcılara teşekkür etmesiyle sona erdi.

Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç, Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şube Başkanı Dr. Ziya Gümüş, Kur'an Âşıkları Platformu Temsilcisi Mustafa Er, BBP MKYK eski üyesi Cemalettin Gürler, Giresunlular Derneği 2.Başkanı Hakkı Melikoğlu, AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Kuruderi gibi isimlerinde katıldığı programın sonunda Dost Beykoz'a bir açıklama yapan Alperenler Derneği Başkanı Melih Perçin, bu sohbetlerin bir aylık periyotlar halinde devam edeceğini belirtirken, Mart ayı içerisinde Üsküdar Belediyesi ile birlikte Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nu anma programı düzenlemek üzere çalışma başlattıklarını ifade etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Bilgehan Murat Miniç, Melih Perçin, Muhsin Yazıcıoğlu, Osman Sezgin, Alperenler

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"