Siyaset

Alperenler Derneği'nden tepki

Alperenler Derneği'nden tepki
2014.12.01 00:00
| | |
8533

Alperen Ocakları Derneği'nin yazılı açıklama yaparak BBP ve Mustafa Destici ile tüm bağlarının koptuğu ifade edilmektedir deniliyor.

Gündüz saatlerinde, Alperen Ocakları Genel Başkanı olduğu iddia edilen Av. Serkan Tüzün tarafından yapılan açıklamayla Alperenler ile BBP arasındaki köprülerin tamamen atıldığı ve Alperenlerin de artık 'dernekleşme sürecine girdiğini' haber veren ajanslar ve yayın organları 'ters köşeye' yattı. Dost Beykoz'un araştırmaları sonucu aslında Alperen Ocakları'nın Genel Başkanı'nın Av. Serkan Tüzün olmadığı ve atama yoluyla Ahmet Tarık Sarı'nın aylar önce göreve geldiği ortaya çıktı. Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı bir açıklama yaparak, yeni kurulan söz konusu derneğin AK Parti destekli olduğunu iddia etti ve Alperen Ocakları ile BBP arasında herhangi bir sorun olmadığına dikkat çekti. Sosyal medyadan gönderilen açıklamada Vakıf adına şunlar kaydedildi:

"Alperen Ocakları Derneği'nin yazılı açıklama yaparak BBP ve Mustafa Destici ile tüm bağlarının koptuğu ifade edilmektedir deniliyor. Ancak BBP ile gönülden bağlı Alperen Ocakları'nın gerçek unvanı Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı'dır. Haberde ismi geçen derneğin BBP ile uzaktan yakından bir ilişkisi ve bağı bulunmamaktadır. Alperen Ocakları, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun izinde, Mustafa Destici'nin hak yolda faaliyetlerine devam etmektedir. Haberde bahsi geçen dernek tamamen BBP ve Alperen Ocaklarını karıştırmak amacıyla AKP destekli kurulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyururuz."

‘Alperenlerin Beykoz’daki ‘Ağabeyi’ konuştu’

Olayın perde arkasını ise Alperenlerin Beykoz'daki 'Ağabeyi' ve Dost Beykoz yazarlarından Melih Perçin anlattı. Bugün için yaşanan sürecin Cumhurbaşkanlığı seçimleri döneminde tohumlandığını belirten Melih Perçin, şu açıklamayı yaptı:

"Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanlığı sürecinde BBP Genel merkezinde bir istişare yapıldı. Bu sırada ise parti yönetimi içerisinden yüzde 80'in üzerinde yaklaşık yüzde 86 gibi bir oranda Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek verilmesi kararı çıktı. Bundan sonra ise hep birlikte bu istişareden çıkan sonuca uyulma kararı alındı. Bu sırada ise yüzde 15'lik kısımda bulunanlar, dolaylı olarak bir diğer aday Recep Tayyip Erdoğan'ı desteleyeceklerini belirten bir açıklama yaptılar ve bunu da Genel Merkez adına yapılmış gibi göstermek istediler. Bu sırada ise söz konusu Serkan Tüzün adlı kişi görevden alınarak yerine Ahmet Tarık Sarı adında bir arkadaşımız getirildi. Yani özetle aslında bugün yapılan açıklamada adı geçen Serkan Tüzün'ün BBP ya da Alperen Ocakları ile bir bağlantısı zaten kalmamıştı".

Melih Perçin ayrıca Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı'nın adının kullanılarak bir Dernek açılmasının hukuki bir sorumluluğu da beraberinde getireceğini ve yakın zamanda Vakfın söz konusu derneğe karşı yasal haklarını arayacağını kaydetti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Melih Perçin, Av. Serkan Tüzün, BBP, Mustafa Destici, Ahmet Tarık Sarı, Alperenler

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"