Alperenler, Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

  • 0
  • 7437
Alperenler, Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı
Alperenler, Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı
Alperenler, Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı
Alperenler, Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı
Alperenler, Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı
Alperenler, Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı
Alperenler, Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Alperenler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu'nu anma programı düzenledi.

Düzenlenen anma programı Muhsin Yazıcıoğlu ve şehitler için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile başladı.

Açılışın ardından Gökhan Eker ve Alperen Menteşe, Al-i İmran ile Bakara Sureleri'nden ayetler okudu.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Alperenler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Gençlik Komisyonu Başkanı Hasan Şimşek, Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, Meclis Üyesi Adayı Murat Çetinkaya, Pilot Kaya İstektepe ve İHA Muhabiri İsmail Güneş'i de andı.

"Her şey bu kadar açık ve netken..."

Şimşek, "Kendi uçağımızı, kendi helikopterimizi, kendi tankımızı ürettiğimiz bir dönemde hain bir suikast sonucu düşürülen helikopterimizin ancak dört gün sonra bulunabilmesi bizim nezlimizde hala çözülemeyen bir soru işaretidir. 25 Mart 2009 tarihinden bugüne kadar dava ile ilgili kimsenin fiili olarak suçlu bulunup gerekli cezanın verilmemesi yaramızın kabuk bağlamasına ve hala kanamasına sebebiyet vermektedir. Her şey bu kadar açık ve netken, deliller, görüntüler olmasına rağmen hala suçluların bulunmaması sebebiyle o dönemde bu olaya etki edebilecek mevki ve makam sahipleri bizim gözümüzde hala zan altındadır" diye konuştu.

"Bu bedel başımızın tacıdır"

"Hiçbir makam ve mevki peşinde olmadan bu davaya gönül vermiş, nasıl ki dilden dile Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nu anlatıyorsak, bu hain suikastı de anlatacak ve takipçisi olacağız. Bu ülkenin Muhsinleri, Alperenleri hiç bitmeyecek" şeklinde konuşmasına devam eden Şimşek, sözlerini Muhsin Yazıcıoğlu'nun, "Bu memlekette dürüst olmanın, doğruyu söyleyip yanlışları dile getirmenin ağır bir bedeli vardır. Bu bedel bizim başımızın tacıdır" sözleriyle sonlandırdı.

Hasan Şimşek'in konuşmasının ardından 25 Mart 2009 tarihinde içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu'nun çocukluk ve gençlik hayatı, cezaevi yaşantısı, siyasi hayatının başlaması ve sonrası, aile hayatı ve suikast süreci Alperenler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği mensupları tarafından katılımcılara anlatıldı.

Programın son bölümünde ise Prof. Dr. Cemal Zehir ve Prof. Dr. Mustafa Delican, Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşantısı ve düşünme tarzı üzerine birer konuşma gerçekleştirdi.

Alperenler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen "Alperenler Şehit Liderleri Muhsin Yazıcıoğlu'nu anıyor" isimli program, sinevizyon gösterimiyle sona erdi.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Haber Merkezi

CHP Beykoz İncirköy Mahalle Temsilciliği açıldı
Önceki CHP Beykoz İncirköy Mahalle Temsilciliği açıldı
Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Sonraki Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz