Kültür

Almanya’da Beykoz Meydanı açıldı

Almanya’da Beykoz Meydanı açıldı
2014.07.24 00:00
| | |
11492

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Almanya’nın Mülheim an der Ruhr kentinde Beykoz adının verildiği meydanın açılışını yaptı.

Kardeş Şehir ilişkileriyle güçlü bir bağ kurulan Almanya’nın Mülheim an der Ruhr kenti yöneticileri, ilçemizin adını Mülheim ve Essen şehirleri arasında bulunan bir meydana verdi. Beykoz Platz (Beykoz Meydanı) adıyla anılacak meydanda yapılan törende iki kent yöneticileri de dostluk mesajları verdi.

Beykoz’un Kardeş Şehri Mülheim an der Ruhr’a yapılan ziyarette Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile beraberindeki heyet, Mülheim an der Ruhr Belediye Başkanı Dagmar Mühlenfeld ile Mülheim Beykoz Meydanı’nın açılışını yaptı. Törende meydanın tabelasını Beykoz ve Mülheim mülki amirleriyle, Alman ve Türk vatandaşlar birlikte astı.

Yurtdışında özellikle Almanya’da Türk insanına ilgi ve alakanın gurur verici olduğunu ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kentlerin ve kültürlerin karşılıklı ilişki kurularak geliştiğini belirtti. Beykoz ve Mülheim kentleri arasında yürütülen dostluk ilişkilerinin gerek sosyal belediyecilik alanında gerekse öğrenci değişim programlarıyla giderek daha da kuvvetlendiğine dikkat çeken Başkan Çelikbilek, Almanya’da Beykoz adını taşıyan bir meydanın olması kararını alan Mülheim yönetici ve idarecilerine teşekkür etti.

İki toplum arasındaki tarihi dostluğa ve ilişkiye değinen Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ise, Beykoz ve Mülheim şehirlerinin entegrasyonunda emeği geçen herkese teşekkür etti. Sağlık sisteminde, belediyecilikte, eğitim ve kültür ile sosyal çalışmalarda karşılıklı alışverişin her iki şehre de çok olumlu katkılarının olduğunu kaydetti.

Beykozlu idarecileri ve Türk vatandaşları ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Mülheim an der Ruhr Belediye Başkanı Dagmar Mühlenfeld, Türk ve Alman kültürlerine yapılan yatırımların gelecekte kurulacak daha güçlü birlikteliklere temel oluşturacağını vurguladı.

Törenin ardından Mülheim ve Beykoz yöneticileri yeni projelerle ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Almanya, Beykoz Meydanı, Beykoz Platz, Yücel Çelikbilek, Aydın Ergün

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"