Yaşam

Alman öğrenciler Ergül’ü ziyaret etti

Alman öğrenciler Ergül’ü ziyaret etti
2014.07.27 00:00
| | |
4826

Mülheim Beruf Sanat Okulu öğrencileri Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ü makamında ziyaret etti.

Almanya’nın Mülheim Belediyesi ile Beykoz Belediyesi arasında devam eden kardeş şehir çalışmaları kapsamında, ilçedeki eğitim kurumlarını tanımak ve ortak çalışmalar yapmak üzere Beykoz’a gelen Mülheim Beruf Sanat Okulu öğrencileri, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ü makamında ziyaret etti.

İstanbul Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi’nin davetlisi olarak ilçede bulunan, Beruf Sanat Okulu öğretmenleri Michael Schievelbusch, Michael Rogal ve 11 konuk öğrenci, ziyaret ve çalışmalar hakkında Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’e bilgi verdi.

İstanbul Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi’ndeki derslere misafir öğrenci olarak katılan ve kültürümüzü daha yakından tanıma fırsatı bulan konuk öğrenciler, ilçemizde bulunmaktan dolayı son derece memnun olduklarını ifade ederek, Kardeş Şehir çalışmasını başlatan Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’e teşekkürlerini etti. Konuk öğrenciler ayrıca, Mülheim Belediye Başkanı Dagmer Mühlenfeld’in Başkan Ergül’e yazdığı mektubu takdim etti.

Mülheim’la başlatılan temaslarla özellikle genç kuşakların birbirlerini tanımasını sağlayarak iki ülke arasındaki dostluk bağlarını güçlendirmeyi hedeflediklerini belirten Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, ortaklaşa yapacakları projeler konusunda gençlere her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Beykoz'u hatırlatması amacıyla konuklarına çeşitli cam ürünler hediye etti.

Anahtar Kelimeler: Muharrem Ergül, Alman öğrenciler, Mülheim Beruf

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"