Alman milletvekili Bettina Kudla artık Beykozlu...

  • 0
  • 8293
Alman milletvekili Bettina Kudla artık Beykozlu...
Alman milletvekili Bettina Kudla artık Beykozlu...

Ermeni Soykırımı tasarısına 'Hayır' diyen tek kişi olan Hristiyan Demokrat Parti Milletvekili Kudla, Beykoz'un Fahri Hemşerisi oldu.

Beykoz Belediye Meclisi'nde oybirliğiyle alınan karara göre Almanya Meclisi'nde 630 Milletvekili içinde sözde Ermeni Soykırımı tasarısına 'Hayır' diyen tek kişi olan Hristiyan Demokrat Parti Milletvekili Kudla, Beykoz'un Fahri Hemşerisi oldu.

Almanya Federal Parlamentosu'nda 1915 tasarısına 'Hayır' diyen ve gerekçesini de "Meclisin görevi tarihle ilgili yorum yapmak değildir" sözleriyle ifade eden Hıristiyan Demokrat Parti Milletvekili Bettina Kudla, Beykoz'un Fahri Hemşerisi oldu. Beykoz Belediye Meclisi'ne AK Parti Grubu tarafından getirilen önergeye CHP'li Üyeler de "Evet" deyince, karar oybirliğiyle Meclis'ten geçerken, tasarının yasalaşması yönünde oy veren Türk Milletvekillerine de Beykoz Halkı adına 'kınama yazısı' kaleme alınması kararlaştırıldı. Buna göre 1915 olaylarını 'soykırım' olarak niteleyen Almanya Federal Parlamentosu'nun Türk Milletvekilleri Aydan Özoğuz, Özcan Mutlu, Cem Özdemir, Ekin Deligöz, Metin Hakverdi, Cansel Kızıltepe, Sevim Dağdelen, Azize Tank ve Cemile Yusuf'a Beykoz Halkı adına bir kınama mektubu yazılıp gönderilecek.

Beykoz Belediye Meclisi, geçtiğimiz günlerde Almanya Federal Parlamentosu'nda alınan sözde Ermeni Soykırımı'na yönelik tasarıya, bir ödül bir de kınama yazısı ekledi. Alman Parlamentosu'nda 630 milletvekili içerisinde tasarıya 'Hayır' oyu veren tek Alman olan Hıristiyan Demokrat Partisi Milletvekili Bettina Kudla, alınan kararla Fahri Hemşeri sıfatıyla ödüllendirildi. Bunun yanı sıra tasarıya 'Evet' diyen ancak Türk kökenli olan milletvekillerine de bir kınama mektubu gönderilmesi karara bağlandı. Yazılacak mektupta, Beykoz Halkı'nın Türk Milletvekillerinin tasarıya 'Evet' demesine yönelik ciddi rahatsızlığı dile getirilecek.

Haber Merkezi

CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
Önceki CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Sonraki Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz