Elif ÇELİK
  • 22/04/2020 Son günceleme: 22/04/2020 14:36
  • 8.317

Zor günler geçiriyoruz Dostlar. Virüs belası hayatı neredeyse durdurdu. Biliyorum ki böylesi zor bir süreçte, yaptığı yardımı kendi cebinden ve bunu ciğerinden yapanlar var. Hepsinden Allah razı olsun. Bir de diğer yandan da yaptığı yardımı çıkar gözeterek (siyasi) yapan; hatta yapacağı yardımı sessizce cebine atan var. İşte onları da Allah bildiği gibi yapsın inşallah.

Hayat felsefemdi benim, zor dönemlerde herkes birbiriyle paylaşmalı derim...  Nasıl mı? Olan olmayanla lokmasını paylaşmalı, hiç bir şey yapamıyorsa bile mesela hâl hatır sormalı. İşte bu çok ama çok önemlidir dostlar. Zaten birbirimizden ayrıyız. Arayalım birbirimizi, nasılsın diyelim. Ben bu ara "Seni seviyorum" cümlesini o kadar sık kullanıyorum ki. Sevdiğim insanlara sevdiğimi direkt söylüyorum. Nasıl güzel, pozitif bir duygudur bu, inanın tarifi mümkün değil.  Dostlar, zor günlerden geçiyoruz Çok sevdiğim anneanneme, anneme yaklaşamıyorum kimi zaman evimdeki yavruma korkumdan sarılamıyorum. Bazen hepimizde olduğu gibi morallerin sıfıra indiği bir süreç yaşıyoruz ama böylesi zor bir zamanda, siz de lütfen uzaktaki sevdiklerinizi düzenli olarak arayın. Dostlarımızın sesini duyup, onlarla sevginizi, ilginizi paylaşırsanız, düşen moraliniz yükseliyor ve belki de fark etmeyeceksiniz ama o insanlar, sizden gelen bir küçücük merhaba ile küçücük bir nasılsın ile hayata tutunacaklar.

Gidip de görüyor musunuz bilmiyorum ama keşke bir kamera ile dolaşsam da, size Beykoz'daki komşularınızın ne sıkıntılar çektiğini göstersem. İnsanlar âdeta zorluklarla sınanıyorlar. Evinde ekmeği yok; ekmeği de geçtim evi yok. Öylesi bir sefalete mahkûm durumdalar ki. Beykozlu şu haldeyken peki, birileri ne yapıyorlar? Kimileri dağıtılsın diye verilen kolileri utanmadan evlerine götürüyorlar. Yardıma muhtaç Beykozlunun rızkını yiyorlar. Af edersiniz ama hepsinin boğazında kalsın inşallah demek istiyorum Dostlarım. Hepsinin boğazında kalsın... Yiyemesinler. Zehir zıkkım olsun. Bir de yardımları siyasi dağıtanlar var tabi. Var da var anlayacağınız !!! Beykozlunun kimliğine, partisine göre yardım yapacağı haneyi seçen var. Onlar da Allahın gazabıyla iki dünyada da karşılaşsınlar.

Her şey kötü değil, iyi insanlar da var tabi, bu süreçte sokak sokak gezen insanlar da gördüm. Onlardan da Allah bin kere razı olsun. İsmini bile bilmediği insanlara yardım eden, garip insanın, ocağının tütmesini sağlayan güzel insanlar da var. Beykozlunun şu dönemde acılarına merhem olmaya çalışanlar da var. Belki benim yazdığım bu yazıyı bile okuyamayan, evinde interneti olmayan Beykozlular, akşamları eminim dua ediyorlar, bu güzel yürekli insanlara. Ben bunu damarlarıma kadar hissederek uyuyorum. Sonra korkmuyorum salgın hastalıktan, hayata sımsıkı sarılıyorum. Herhangi bir ayrım yapmadan ve gerçek ihtiyaç sahibi Beykozlulara gidip, onları bulup, böyle günlerde hayır dualarını alıyorlar. Biliyorum, görüyorum, çünkü zaman zaman o sokaklarda bende yürüyorum .

Ramazan geliyor dostlar. Mübarek Ramazan ayında hepimizin yaptığı-yapacağı hayırları, edeceği duaları ve ibadetleri Allah kabul etsin. Dilerim ki, Ramazan sonrası her şey yeniden düzene girsin. Eski  günlerdeki gibi yine işlerimizin başına dönelim, günlük yaşamımızı da normalleştirelim.

Allah'ım doğru, dürüst insanların yardımcısı olsun.

Yazarın Yazıları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz