Saadettin KILIÇ
  • 24/01/2021 Son günceleme: 24/01/2021 16:37
  • 3.083

He ikisi de hem faydalı hem de zararlıdır. Tıpkı evrende doğal olan hiçbir şeyin yüzde yüz faydalı veya yüzde yüz zararlı olmadığı gibi…

Bütün mesele her şey gibi onları da kararında kullanmaktır. Gereğinden fazla bal yiyip tecavüzcü Coşkun olmak, nasıl faydalı bir iş değilse, alkol de gereğinden fazla alındığında hiç masum değildir. Hatta olmazsa olmaz yaşamın ana kaynağı kararından fazla çok su içmek bile son derece zararladır.

Eğer bu tespitlere; dayanaklı bir itirazları yoksa 19 yıldır hayatımıza her gün müdahale eden milletin vekillerine anlayabilsinler diye apaçık ve Türkçe soruyorum:

10 Liralık Rakı, nasıl 110 lira oluyor efendiler?

Lütfen bir izahat yapar mısınız, gerekçeleriniz ve asıl amacınız nedir?

Siz filozof veya peygamber misiniz?

Şahsen bu özelliklerinizin olduğuna ihtimal vermiyorum bile; kimin iradesiyle apaçık kimlerden bu kadar anormal vergiler alıyorsunuz?

Ayranla kafa bulamayan alt gelir gurubuna sahip milyonlarca insan alkol de satın alamasın, arada bir de olsa duygu ve düşüncelerini yüksek sesle toplumla paylaşmasın, ya da kaçak alkol ve acemi imalatlardan ölenler, ölsün kalan sağlar bizimdir- mi diyorsunuz?

Yıl 2021…

İkinci Milenyum çağında son bir yıl içinde çok yakından tanıdığım en az beş aile ocağı söndü semtimizde, gencecik yaşlarında kaçak alkolden öldüler...

Geride kalan yetim çocuklar biricik babalarını elleriyle topraklara verdiler; Diyanete bağlı imamlarınız dualarla onları gömdüler…

Medyadan duyuyorsunuz değil mi?

Hükümet ve milletin vekilleri hepinize soruyorum; sizce o insanların kaşla, göz arasında ölmelerinden sorumlu kimdir, hangi açgözlü canidir acaba?

Bunca zaman içinde kaçak alkolden ölenlerin gerçek katilleri kimdir, biliyor musunuz?

Lafa gelince mangalda kül bırakmıyor; “biz kimsenin hayatına müdahale etmiyoruz” diyorsunuz ama insanların dolaylı da olsa canlarına kıymasına neden olacak kanunlar çıkarıyorsunuz.

Amacınız ne?

Hatta size ne başkalarının cennetinden veya cehenneminden?

Anamız ya da babamız siz misiniz güya bu astronomik alkol zamlarıyla toplumu sindirerek ölümle mi terbiye edeceksiniz?

On liralık rakıyı hangi izanla 110 liraya vatandaşa satıyorsunuz; lütfen açıklar mısınız?

Halkın alın terinden toplanan, daha doğrusu anti demokratik yasalarla daha eline bile geçmeden alınan paralarla kendinize bin bir odalı saraylar, villalar yapacaksınız, vatandaş ise efkârlı günlerinde bir küçük rakı bile içemeyecek!

Yani “Kabul etseniz de etmeseniz de bizim MUTLAK iktidarımıza FİRAVUNLARDAN çok daha ağır vergiler ödeyeceksiniz mi” diyorsunuz “?

Eğer öyleyse biz de artık 9 ay, 99 günlüğüz deriz ve hayatımıza bu denli haksızca müdahale edenleri en kısa zamanda layık olduğu yerlere göndeririz.

Biz kim miyiz?

Biz ister beş vakit namaz kılar, her hafta Cuma namazlarına gideriz, ister akşamları soframızda rakılarımızı demleriz, ister yatsı namazından sonra semaya el açarız, ister tüm bedenimize yaratana teslim eder sabaha kadar gökyüzünde yıldızları seyrederiz.

Çünkü biz 950 yıldır Türk, Kürt, Boşnak, Arnavut, Zaza, Gürcü, Çerkez, Çeçen, Gacal, Dağıstanlı, Lezgi, Pomak, Çingene, Arap, Laz, Süryani, Ermeni, Yahudi, Rum, Asurî, Bahaî, Leh, Malagan ve Dürzî halklarıyla bu milletin ta kendisiyiz…

Son ankette Erdoğan'a büyük şok!

Avrasya Araştırma'nın son anketinde hem Ekrem İmamoğlu'nun hem de Mansur Yavaş'ın AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı büyük farkla geride bıraktığı görüldü.

"Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ın karşısında aday olsa oy verir misiniz?" sorusuyla Erdoğan'ın karşısına farklı isimler koyularak yapılan ankette; Ekrem İmamoğlu'nun oyu yüzde 42,1 iken Erdoğan'ın oyu yüzde 37,2'de kaldı.

Erdoğan'ın karşısına Mansur Yavaş'ın çıkması durumunda Erdoğan yüzde 36,9'da kalırken Mansur Yavaş yüzde 42,7 ile Erdoğan'a yaklaşık 10 puan fark attı.

Aynı ankette Meral Akşener ve Kılıçdaroğlu'nun da Erdoğan'a hızla yaklaştığı görüldü.

Erdoğan yüzde 37,4 oy oranına sahipken Kılıçdaroğlu'nun oy oranının yüzde 35,9 olduğu görüldü. Akşener ise Erdoğan karşısında yüzde 36,4 alırken Erdoğan yüzde 37,1'de kaldı.

…Bu oranlar AKP’nin artık görebileceği en yüksek oranlardır, erken veya zamanında seçim yaklaştıkça oyları en az 15-20 puan daha aşağılara düşecektir.

Çünkü dünyanın hiçbir yerinde TRUMP gibi örneği olan geleceği karanlık siyasilere sandıkta pek fazla oy verilmez; adı Recep Tayyip Erdoğan olsa bile.

Yazarın Yazıları