Siyaset

Beykoz'da bir maddelik Meclis oturumu

Beykoz'da bir maddelik Meclis oturumu
19.10.2015 19:56
| | |
5439

Beykoz Belediyesi, Ekim Olağan toplantılarını bitirmiş olsa da Bütçe Görüşmeleri nedeniyle, bu ayın 4. birleşimini gerçekleştirdi.

Beykoz Belediyesi, Ekim Olağan toplantılarını bitirmiş olsa da Bütçe Görüşmeleri nedeniyle, bu ayın 4. birleşimini gerçekleştirdi. Cuma gününe kadar sürecek olan görüşmelerin Pazartesi günkü ilk oturumunda, AK Partili ve CHP'li Meclis Üyeleri, cadde ve sokak isimlerinin değiştirilmesi hakkında gelen raporu, oy birliğiyle Komisyona geri gönderdi. Buna göre, komisyonda eksikleri tamamlanacak ve rapor yeniden görüşülecek.

Yalnızca 1 maddenin görüşüldüğü ve 21 Ekim Çarşamba günü saat 10.00'da görüşmelere devam edileceği bildirilen toplantıda, CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu söz alarak, gündem dışı bir konuşma yaptı. Gülay Demirel, özellikle şehit haberlerinin ülkedeki tüm insanlar gibi kendilerinin de yüreğini yaktığını vurgulayarak, şöyle dedi:

Gülay Demirel: “Yüreklerimiz kan ağlıyor…”

"Artık haber dinlemeye bile korkuyoruz. Hergün bir şehit haberi geliyor; yüreklerimiz kan ağlıyor. Bu anlamda tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, yakınlarına sabır diliyoruz. Önümüzdeki seçimlerin de ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum."

CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel'in ardından ise bu kez Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu gündem dışı söz aldı ve Demirel'in söylediklerine AK Parti grubu olarak katıldıklarını ifade etti. Bağımsız Bosna Hersek Devleti'nin ilk Cumhurbaşkanı olan Aliye İzzetbegoviç'in 12. ölüm yıldönümü olan bugün ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Muharrem Kaşıtoğlu, şunları söyledi:
 

Muharrem Kaşıtoğlu: “Aliye İzzetbegoviç, değerli bir filozof ve önemli bir düşünürdü; yazardı…”

"Gülay Hanım'ın düşüncelerine biz de katılıyoruz. Maalesef her gün acı haberlerle tekrar tekrar sarsılıyoruz. Biz de şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.

'Ölmeye hazır olan insanlar, ölmeye hazır olmayan insanlara karşı galip gelirler...' diyen Bilge Kral Aliye İzzet Begoviç'in bugün 12. ölüm yıldönümü... Avrupa'nın ortasında, soykırıma karşı bir avuç Müslüman’la uzun yıllar direnç gösteren ve Hıristiyan dün yası tarafından büyük bir katliama uğrayan Bosna Hersek'in Bilge Kralı Aliye İzzet Begoviç, o günlerde yaptığı mücadelede aslında bizlere pek çok konuda örnek olacak bir hayat yaşadı. Kendisi çok değerli bir filozoftu aynı zamanda... Önemli bir düşünürdü, yazardı...

Bugün kendisini bir Müslüman olarak, Müslümanlar için Avrupa'da verdiği mücadeleye saygı eseri olarak anmak isterim. Meclis Üyesi arkadaşlarımızla da geçtiğimiz yıl onun mezarını ziyaret etme fırsatı da bulmuştuk; hatırlarsanız... Onun kadar önemli bir şahsiyetin, ne kadar mutevazı bir yerde yattığına hepimiz şahit olmuştuk... 'Herşey bittiğinde hatırlayacağımız şey, düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliğidir' diyen Aliye İzzetbegoviç'i ölümünün 12. yılında şükranla ve rahmetle anıyoruz."

Oybirliğiyle komisyona geri gönderilen, ilçedeki cadde ve sokak isimlerinin değiştirilmesine dair Halkla İlişkiler raporunun ardından Meclis Başkanvekili Manolya Demirören Tekin, oturumu kapattı ve Çarşamba günü saat 10.00'da yeniden toplanılacağını ilan etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haberleri, Aliye İzzetbegoviç, Muharrem Kaşıtoğlu, Başkan Yardımcısı, Bütçe Görüşmeleri, Gülay Demirel, Müslüman, Avrupa, Manolya Demirören Tekin

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"