Kültür

Alibahadır öğrencileri Panorama'da...

Alibahadır öğrencileri Panorama'da...
2014.07.27 00:00
| | |
5465

Beykoz Belediyesi’nin genç nesillere tarih bilinci aşılamak üzere Panorama 1453 Tarih Müzesi’ne düzenlediği ve öğrencilerin İstanbul’un fethini detaylarıyla inceleme fırsatı bulduğu tarih ve kültür gezileri devam ediyor.

Beykoz’dan Panorama 1453 Tarih Müzesi’ne düzenlenen geziye Alibahadır İlköğretim Okulu’ndan 100 öğrenci iştirak etti. Öğretmenleri nezaretinde geziye katılan öğrenciler İstanbul’un fethini anlatan dev panoramik resmi hayranlıkla inceledi.

İstanbul’un fethini 3 bin m2 alan üzerinde anlatan, üzerinde savaş sahnelerinin, dönem kıyafetlerinin ve savaş silahlarının resmedildiği 38 metre çapındaki dev panaromik resim yalnızca Beykozlu öğrenciler tarafından değil tüm ziyaretçiler tarafından ilgi ve merakla izleniyor.

2008 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan “Panorama 1453 Tarih Müzesi”ni bugüne Beykoz’dan 20 bini aşkın öğrenci ziyaret etti.

Başkan Çelikbilek: “Her yıl Çanakkale’yi, iki yıldır Sarıkamış’ı ziyaret ediyoruz.”

Panorama 1453 Tarih Müzesi’nin yanı sıra Çanakkale Yarımadası ve Sarıkamış Şehitliklerine düzenledikleri kültür ve tarih gezileri ile genç nesillere tarihte meydana gelen olayları doğru ve kalıcı olarak aktarmayı amaçladıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, tarihten ders alan nesillerin geleceğe daha donanımlı hazırlanacağını ve hedefleri konusunda istikrarlı olacaklarını söyledi.

“Panaroma 1453 Tarih Müzesi” ziyaretleri 25 ve 26 Nisan tarihlerinde Kavacık İlköğretim Okulu öğrencilerinin katılacağı programla devam edecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Alibahadır İlköğretim Okulu, Panaroma 1453 Tarih Müzesi, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"