Alibahadır Mesire Alanı Okçular Vakfı'na verildi

  • Güncelleme: 15.02.2019 09:53
  • Okunma: 9733 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Belediyesi Meclisi'nin şubat ayı oturumları gündemine Okçular Vakfı'na ilişkin bir 'ortak hizmet protokolü' düzenlemesi teklifi geldi.
Alibahadır Mesire Alanı Okçular Vakfı'na verildi

Teklifte belediyenin Orman ve Su İşleri Bakanlığı tasarrufunda bulunan Beykoz Alibahadır C Tipi Mesire Yeri'ni 29 yıllığına 12 Mayıs 2014 tarihinde kiraladığı anlatıldı.

"Gelinen süreçte Alibahadır C Tipi Mesire Alanı Gelişim Projesi kapsamında 2 adet Kır Kahvesi, 2 adet Kır Lokantası, 1 adet Büfe, 10 adet Yöresel Satış Ünitelerinin yapımı belediyemizce tamamlanmıştır" denilen teklifte Okçular Vakfı'nın dilekçesine de yer verildi.

Vakıf belediyeye 4 Mayıs 2018 tarihinde verdiği dilekçede 12 Mayıs 2043 yılına kadar mesire alanı ve içerisindeki tesislerin kullanım hakkının kamu yararı da gözetilerek kendilerine verilmesini, işletme hakkının ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) verilmesini talep etmiş.

Okçular Vakfı'nın mütevelli heyetinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da bulunuyor.

Alibahadır Mesire Alanı Projesi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan kiralanan 6 hektarlık alanda hazırlanan mesirenin 33 bin 240 m2’si halkın kullanımı için düzenlenecek. İstanbullular’ın ailece vakit geçirip dinlenebileceği Alibahadır C Tipi Mesire alanı yaz aylarında tamamlanacak. Yem yeşil ve enfes doğanın içinde yer alan bölgeye gelen ziyaretçiler piknik, spor ve gezinti yapacak, temiz havanın ve doğanın tadını çıkaracak.

Projesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen Alibahadır C Tipi Mesire Alanı’nda kır kahveleri, kır lokantaları, yöresel ürün satış yerleri, çocuk oyun alanları, ahşap teraslar, okçuluk alanı, basketbol ve futbol sahası ile büfe, otopark, mescit ve su deposu yer alacak. 

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Ahmet (2 yıl önce)

Çok şaşırtıcı... Belediyenin masraf yapıp yenilediği alanın Bilal Erdoğan'ın vakfına verilmesi.. çok ilginç

Yorum Yaz