Makaleler

Ali Şen Başkan Fenerbahçe Şampiyon

08.06.2018 21:45
| | |
8989

Fenerbahçeli taraftarların 90’lı yıllardaki meşhur tezahüratıydı..

Purosuyla, şeref tribününden (şimdi protokol) maçları izleyişi, kendine has üslubu ve karizmasıyla Efsane Başkandı Ali Şen. 

2018 yılına geldiğimizde Ali Şen için söylenen tezahürat Ali Koç’a uyarlandı. 

20 yıllık Aziz Yıldırım başkanlığı, Ali Şen efsanesini unutturmuştu ki; Koç postunda geri döndü. Yeni yönetimde oğlu Metin Şen var.

Gelelim Beykozlu Yıldırım Ali Koç’a.

Koç ailesinin; damatları İnan Kıraç ile Galatasaray’ı, Rahmi Koç ile Beşiktaş’ı ve şimdi de Ali Koç ile Fenerbahçe'yi tesir altına aldığı söylentileri dolaşıyor...

İşe bakar mısınız? Babası Fenerbahçeli olmayan bir başkanımız var. Yani adam benim kadar Fenerbahçeli değil. Ben bile fanatik değilimdir ama babadan, dededen Fenerbahçeliyimdir. 

Hikâyeye göre, Rahmi Koç’un yanında çalışan Kamer Kaya, Ali Koç ve Rahmetli ağabeyi Mustafa Koç’u gizli gizli Fenerbahçe maçlarına götürüyormuş. Anlayacağınız Kamer Kaya; zengin ailelerin çocuklarını Fenerbahçeli yapmak için çalışan gönüllü bir misyoner.

90’lı yıllarda Fanatik gazetesi yeni çıkmaya başladığında Fenerbahçe taraftarını reklamlarında ‘doğuştan’ diye tasvir ediyordu. Galatasaraylıların kanlarının sarı/kırmızı aktığı gibi ironiler vardı. 

Bu reklamlar takım taraftarlarının kendileri ifade ediş tarzları dikkate alınarak hazırlanmıştı. Bir tabir vardı; "Fenerbahçeli olunmaz, Fenerbahçeli doğulur"

Ali Koç ile doğuştan Fenerbahçelilikten, sonradan Fenerbahçeliliğe yelken açan bir takım olacağız herhalde. 

Güncel slogan; "Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak."

Anahtar Kelimeler: Ali Şen, Fenerbahçe, Ali Koç

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"