Siyaset

Ali Osman Çite, AK Parti'den milletvekili aday adayı

Ali Osman Çite, AK Parti'den milletvekili aday adayı
2015.02.22 00:00
| | |
7769

İsmail Ağa Cemaati'nin sosyal çalışmalarını projelendiren Marifet Derneği'nin Genel Sekreteri Ali Osman Çite, AK Parti'den 2. kez milletvekili aday adayı oldu

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’ndan Adem Sefer ve Nevin Çalışkan’dan sonra Ali Osman Çite’de 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimleri’nde AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

1988’de Milli Görüş’ün gençlik yapılanmasını oluşturan Milli Gençlik Vakfı’nda siyasete başlayan ve Milli Görüş yapılanmasının birçok aşamasında görev alan Ali Osman Çite, Beykoz’da iş adamı vasfının yanı sıra İsmail Ağa Cemaatine yakınlığıyla da tanınıyor.

Ali Osman Çite, İsmail Ağa Cemaati’nin toplumsal çalışmalarını projelendiren Marifet Derneği’nin de Genel Sekreterliği’ni yürütüyor. Çite, Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’yi ziyarete gelen ünlü isimlere de ziyaretler esnasında nezaret ediyor.

Toplumsal çalışmalarının yanı sıra siyasi çalışmalarıyla da oldukça tanınan bir sima olan Çite, 1994 yılında Trakya Üniversitesi Edirne Keşan Meslek Yüksek Okulu, İşletme Bölümü’nden, 2000 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nden mezun oldu.

Ali Osman Çite, 2012 – 2014 AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu üyeliği ve İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunurken, 2011 Genel Seçimlerinde AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Aday Adayı olmuş ve yine aynı seçimde AK Parti İstanbul 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Seçim Çalışmalarını yürüten komisyonda görev yapmıştı.

Aday Adaylığına yönelik Dost Beykoz’a açıklamalarda bulunan Ali Osman Çite, AK Parti’nin değişiminden yana olmasının Türk siyasetine yeni bir soluk getirdiğini ve bu anlayışın kendisi gibi teşkilatlarda görev yapan insanları heyecanlandırdığını kaydetti.

Çite, Türkiye’nin gelmiş olduğu noktada çok daha birlik beraberliğe ve dayanışmaya ihtiyacı olduğunu, AK Parti seçmenine ülkenin geleceğini belirleme noktasında büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.

Bu sorumlulukta pay sahibi olmak istediğini ve her türlü fedakârlığı ve özveriyi yapabileceğine inandığını ifade eden Çite, ülkenin geleceği için içinde bulunduğu camiayla birlikte seferber olacaklarını belirtti.

Çite, sürecin ve seçimlerin hayırlı bir şekilde sonuçlanacağına yürekten inandığını dile getirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, İsmailağa, Cemaat, Marifet Derneği, Ali Osman Çite, Milletvekili, Aday Adayı, AK Parti, Seçim 2015

reklam
1 Yorum
Selim Uslu23.02.2015 17:45:04

Yahu milletvekilliği bu kadar ucuz mu? Hani nerede bilgi, birikim? Hani nerede halkın teveccühü? Nerede kendini bilmek?!

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"