Siyaset

Ali Osman Çite: ‘AK Parti bizim kültürümüzdür’

Ali Osman Çite: ‘AK Parti bizim kültürümüzdür’
05.05.2018 18:16
| | |
5817

İsmailağa Camiası'nın önde gelen isimlerinden olan Ali Osman Çite, AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adayı oldu.

Siyasette Milli Görüş Teşkilatlarında başlayan Çite, kuruluşundan beri içinde olduğu AK Parti’nin çeşitli kademelerinde görev yaptı.

İstanbul İl Başkanlığı’nda aday adaylık başvurusunun ardından Dost Beykoz’a bir açıklama yapan Çite, “muhafazakâr bir yapının içinde yetişen, o gelenek ve kültürle büyüyen insanlar olarak ülkemizin daha güzel günler görmesi için ailece mücadeleyi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Aile içinde gerekli istişareleri yaptıktan sonra aday adaylığı için müracaat ettiğini kaydeden Çite, “bizler önemli kararları gerek aile içinde gerekse büyüklerimizle istişare ederek alırız. Bizim camiamızda bu kültür büyük önem taşır.” dedi.

İl başkanlığında gerekli işlemleri tamamlamasının ardından AK Parti Beykoz İlçe Binasına gelen Ali Osman Çite, İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ı ziyaret etti. Başkan Dilmaç ile kısa bir değerlendirme yapan Çite, İlçe Başkanı Dilmaç’a hayırlı olsun dileklerini ilettiğini, milletvekili aday adaylık müracaatı için kendisini haberdar ettiğini kaydetti.

Ali Osman Çite, 2012 – 2014 yılları arasında AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu üyeliği ve İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunduğunu hatırlatarak, Başkan Dilmaç’a bu zorlu görevde başarılar dilediğini kaydetti.

2011 Genel Seçimleri’nde AK Parti İstanbul 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Seçim Çalışmalarını yürüten komisyonda görev yaptığını da sözlerine ekleyen Ali Osman Çite, AK Parti’nin kronikleşen Türk siyasetini 17 yıldır nefes aldırdığını ve sürekli yenilikten yana olan bir anlayışla siyaset üretmesinin teşkilatlarda görev yapan insanları heyecanlandırdığını söyledi.

Çite, Türkiye’nin gelmiş olduğu noktada çok daha birlik beraberliğe ve dayanışmaya ihtiyacı olduğunu, AK Parti seçmenine ülkenin geleceğini belirleme noktasında büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.

Bu sorumlulukta pay sahibi olmak istediğini ve her türlü fedakârlığı ve özveriyi yapabileceğine inandığını ifade eden Çite, ülkenin geleceğinin daha için bulunduğu camiayla birlikte seferber olacaklarını belirtti.

Çite, sürecin ve seçimlerin hayırlı bir şekilde sonuçlanacağına yürekten inandığını dile getirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: AK Parti, Milletvekili, Aday Adayı, Ali Osman Çite, İsmailağa

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"