Siyaset

Ali Emanet'e hemşeri desteği...

Ali Emanet'e hemşeri desteği...
2014.08.28 00:00
| | |
5858

12 Mayıs Cumartesi günü yapılan kongreyle, MHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na seçilen Ali Emanet'i ilk ziyaret edenler Giresunlu hemşerileri oldu.

Yaklaşık beş ay kadar önce Sadık Ali Uslu'dan boşalan ilçe başkanlığı görevine atamayla getirilen Ali Emanet, geçtiğimiz Cumartesi günü Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde yapılan kongrenin ardından tekrar ilçe başkanlığına seçilmişti.

Kongrenin ardından henüz iki gün geçmesine rağmen, hareketli günler geçirdiği gözlenen MHP İlçe Merkezi'ne hayırlı olsun ziyaretinde bulunan ilk kurum ise Görele İlçesi Kırıklı Beldesi Derneği oldu. Ziyarette bulunanlar arasında Kırıklı Beldesi Derneği Başkanı Hüseyin Kuruderi ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Yeşilay Beykoz Temsilcisi Dr. Ziya Gümüş ve geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede Beykozlu Giresunlular Derneği başkan adayı olan iş adamı Hakkı Melikoğlu'da vardı.

Dernek temsilcilerinin öncesinde Ülkü Ocaklı gençlerle sohbette bulunan Ali Emanet, misafirlerini İlçe Başkan yardımcısı Mehmet Öncü ve ilçe yöneticileri ile birlikte ağırladı. Giresunlular camiasında tanınan bir isim olan Mehmet Öncü'nün hoş geldiniz konuşmasıyla başlayan sohbet zaman zaman siyasi içerikli olsa da, genel mana da çok sıcak bir havada geçti. Tarafların birbirlerini uzun yıllardır tanıyor olmalarının ve aynı memleketin insanı olmalarının verdiği rahatlıkla konuşmaları ziyaretin uzun sürmesine sebep oldu.

Kırıklı Beldesi Derneği adına konuşan Hüseyin Kuruderi; “Her şeyden önce Beykoz da yaşayan insanlar olarak Beykoz'a ve Beykozluya hizmet için hareket eden herkesin yanında olacaklarını belirterek bunun yanında bir Giresunlu olarak da MHP İlçe başkanlığına bir hemşerilerinin seçilmesinden memnuniyet duyduklarını belirtti. Beykozda yaşayan Giresunluların siyasette temsil noktasında istenilen yerlerde olamadıklarını belirten Kuruderi, Ali Emanet'i uzun yıllardan beri tanıdıklarını ve Beykoz'da hayırlı hizmetler yapacaklarına inandıklarını” ifade etti.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet'te ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bundan sonraki süreçte ilçe genelinde ki dernekler ve STK’lara ziyaretlerde bulunarak istişare içinde olacaklarını belirtti. Yöre derneklerinin genellikle yerel seçimler öncesi siyasi partilerden isteklerinin olduğunu, ancak bu isteklerin gerçekleşmesinin o yöreden insanların siyasi partilerde görev alıp hizmet etmesiyle gerçekleşebileceğini belirten Emanet; “Siyasi partilerde görev yapmanın zor bir iş olduğunu, insanların evinden, ailesinden, cebinden fedakârlık ettiğini ve bu yükün paylaşılması halinde birlikte hareket edilebileceğini söyledi. Yerel seçimlere az bir zaman kaldığını belirten MHP İlçe Başkanı, önümüzde ki seçimlerde adaylarını ve projelerini belirlemeden önce Beykozluyla nasıl bir başkan ve nasıl bir belediye istiyorsunuz sorularını yönelterek, halktan aldıkları cevaplara göre bir yol haritası belirleyeceklerini” ifade etti.

İlerleyen dakikalarda programa dahil olan Hakkı Melikoğlu ve Dr. Ziya Gümüş'ün de söz alarak hayırlı olsun dileklerine bulundukları ziyaretin sonunda, Kırıklı Beldesi Derneği Başkanı Hüseyin Kuruderi MHP İlçe Başkanlığına dernek logolu bir saat hediye etti.

Toplu bir fotoğraf çekiminin ardından karşılıklı iyi niyet temennileri ile birlikte Kırıklı Beldesi Derneği'nin ziyareti sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ali Emanet, Beykoz, Giresunlular Derneği, MHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"