Siyaset

Ali Bilir hem kel, hem fodul

Ali Bilir hem kel, hem fodul
03.12.2018 11:10
| | |
5992

Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Ali Bilir, yapmış olduğu yeni hamleyle çelişkiler yumağında kayboldu.

Muharrem Ergül'ün Belediye Başkanlığı döneminde yapmış olduğu Başkan Yardımcılığı sırasında hızlı yükselişi ile dikkatleri üzerine çeken ve Beykoz'da uzun süre tartışma konusu olan Ali Bilir, AK Parti Meclis Üyesi olmak için sessiz sedasız müracaatta bulundu.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın Beykoz'dan aday gösterileceğine yönelik tartışmalar üzerine açıklama yapan Beykoz Yöre Dermekleri Birliği,  "Sivil toplum kuruluşları olarak bu seçimin kazananının özellikle Beykoz ve Beykozlu olmasını istiyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamaya karşı çıkan Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Ali Bilir, jet hızıyla bir açıklama yaparak, dernekler birliğinin açıklamasına katılmadığını ve  "Beykoz Giresunlular Derneği olarak bizler bir siyasi partinin tasarrufuna katılma gibi bir düşüncemiz, görüşümüz olamaz." demişti.

Giresunlular Derneği'nden Murat Aydın'a yeşil ışık

Ali Bilir'in Beykoz Giresunlular Derneği adına yapmış olduğu bu açıklama Beykoz'da tepkilere neden olmuş, "Ali Bilir şahsi ikbali için derneği basamak olarak kullanıyor" yorumlarıyla birlikte, "Ali Bilir, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın Beykoz'dan aday gösterilmesine hemşerisi olduğu için yeşil ışık yaktı" şeklinde algılanmıştı.

"Eleştiriler doğru çıktı"

AK Parti'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı'nın Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın olacağı tartışmaları üzerine, daha önce yapmış olduğu açıklamayı ve Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı olduğunu unutan Ali Bilir, AK Parti'den Beykoz Belediyesi Meclis üyesi Aday adayı oldu.

Bilir çıtayı düşürdü

Ali Bilir, 2009 ve 2014 Yerel Seçimleri'nde Belediye Başkan Aday adaylığına müracaat etmesine rağmen, 2019 Seçimleri için Meclis üyesi aday aday oldu. 

Ali Bilir'in yakın çevresine, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın aday gösterilmesi durumunda onun ekibinde yer alacağını ve seçilmesi durumunda ise Başkan Yardımcısı olacağını söylediği kaydedildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Giresunlular Derneği, Ali Bilir, Kel, Fodul, Meclis Üyesi Aday adayı

reklam
2 Yorum
Tayfur Öztürk11.12.2018 11:47:02

Sizin yorumunuz tarafkir ve de siyasi.Muhtemelen sizi asıl rahatsız eden Giresunlu birisinin aday olması.Diğer kısmı buna bahane bulma kısmı.

burhanettin Özdemir04.12.2018 11:28:48

ne kadar yakışıksız bir başlık!!!! Hainler için bile böyle bir başlık atmadınız! ayıptır yahu!

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"