Ali Bilir Beykoz Belediyesinden yüklü bir ihale aldı

  • 0
  • 8251
Ali Bilir Beykoz Belediyesinden yüklü bir ihale aldı
Ali Bilir Beykoz Belediyesinden yüklü bir ihale aldı
Ali Bilir Beykoz Belediyesinden yüklü bir ihale aldı

Beykoz siyasetinin tartışmalı isimlerinden olan ve bir dönem Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı da yapan Ali Bilir’in Beykoz Belediyesinden yüklü bir ihale aldığı iddia edildi.

Dost Beykoz İstihbarat Servisinin araştırmalarını sürdürdüğü ihale bedelinin 50 milyonun üzerine bir rakam olduğu bilgisine ulaşılırken, ihalenin 1 yıllık değil 8 aylık olduğu da elde edilen diğer bilgiler arasında yer aldı.

Ali Bilir’in sahibi olduğu Bilir Travelin, Beykoz Belediyesi’nin 8 aylık kültür ve organizasyon işlerini kapsayan ihaleyi aldığı ve işin başlama tarihinin 1 Kasım 2023 olduğu kaydedildi. Öte yandan toplam ihale bedelinin 50 milyonun üzerinde olduğu ve net rakamın henüz ilgili makamlara bildirilmediği dile getirildi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve yapılan ihaleleri tartışmaya açan kültür ihalesine yönelik Ali Bilir’in gerekli alt yapısının olmadığı ve işin üstesinden gelebilmek için arayış içinde olduğu öğrenildi.

Ali Bilir, genel seçimlerden önce AK Parti’den istifa etmiş İYİ Parti saflarına katılmıştı. Bilir aday olduğu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Başkanlık kongresini kazanamayınca tekrar İYİ Parti’den istifa etmişti.

Detaylar gelecek…   

 

Beykoz'da yeni spor kompleksi inşaatı başladı
Önceki Beykoz'da yeni spor kompleksi inşaatı başladı
Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Sonraki Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi