Ali Babacan Beykoz'a gelecek

  • 09.06.2021 19:14
  • Güncelleme: 09.06.2021 19:28
  • Okunma: 5573 kez
  • Yorum: 0
Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Beykoz Doğu Karadenizliler Derneğinde dernek üyeleriyle bir araya geldi.
Ali Babacan Beykoz'a gelecek

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Doğu Karadenizliler Derneği'nde düzenlenen toplantıya konuşmacı olarak katıldı.

Toplantıya Deva Partisi Beykoz Kurucu İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki, Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı İsmet Konca ve dernek mensupları katıldı.

Burada katılımcıların sorularını da yanıtlayan Deva Partisi Genel Başkanı Yardımcısı İdris Şahin, partinin ülke genelinde insan haklarının çiğnendiği bir süreçte vücut bulduğunu, iktidar partisinin ülkeye verecek bir şeyinin kalmadığını ve ülkede başlayan değişimin tamamlanması inancıyla kurulduğunu söyledi.

Şahin, "Şu an 81 ilin tamamında 973 ilçenin 650’sinde de teşkilatımız bulunuyor. Seçimlere katılma ehliyetimiz de var. Mevcut iktidar ve ortakları 2001’de ülkede bulunan yoksulluk ve yolsuzlukla mücadele edeceğim diyerek talip olmuştu. Bugün MHP ile 2001 Türkiye'sine döndürüyorlar. AB süreci içinde demokratikleşme adımları atarak bir aşama kaydedilmişti. Bugün bu kazanımları kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Deva partisi ve kadroları şeffaflığı esas alan, hukuk ve adalet eşitliğini özümsemiş aday kadrolarla milletimizin huzuruna çıkıyor." dedi.

"Teşkilatlarımızla buluşuyoruz, esnafımızı ziyaret ediyoruz"

Deva kadrolarının takip edilmesi arzusunda olduklarını kaydeden Şahin, "Olası bir iktidar değişikliğinde Deva’nın tarım alanında 90 günde ve bir yıl içinde neler yapılacağını deklare etti. Önümüzde iktidar olacağımız dönemde bunu halkımızla paylaşıyoruz. Teşkilatlarımızla buluşuyoruz. Esnafımızı ziyaret ediyoruz. Onların tavsiyelerini hafta sonu itibariyle Genel Başkanımızla paylaşarak kalan 15 ilçede teşkilatlanmamızı tamamlayacağız. Bütün ilçelerimizi tamamlayacağız. Genel Başkanımızla birlikte tek tek ilçe teşkilatlarımızla da buluşacağız" diye konuştu.

İstanbul genelinde partide görev almak için çevrimiçi olarak 26 bin başvuru aldıklarını da sözlerine ekleyen Şahin, "26 bin civarında bir başvuru aldık. Türkiye'deki il başkanları atamasını bu başvurular üzerinden yaptık. İstanbul’da bu şekilde oldu. Birol Ayan bey, kendisini ifade ettikten sonra son derece demokratik yollarla kuralım istedik. İlçelerin kurulumu, fikir birliği noktasında sorun yaşadık. Kendisinin talebi üzerine İl’deki 41 yönetim kurulu arkadaşımızı dinledik. Mevcut yapının uzun vadede devam edemeyeceğini rapor ettik. Deva partisinin yol almasını kolaylaştırmak için böyle bir karar aldık. Yönetimdeki arkadaşlarımız yeni yönetimlerde de görev alabilirler." ifadelerini kullandı.

Deva Partisi'nin kurulmadan önce ülkenin neye ihtiyacı olduğuna yönelik çalışmalar yaptıklarını kaydeden Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, şunları söyledi:

"Yeni bir siyasi partiye ihtiyaç var mı diye sorarak mevcut iktidar partisine oy vermekten vazgeçenlerin ve mevcut muhalefete oy vermek istemeyenlerin sayısı da bizi bu noktada etkiledi. Bize müracaat eden 110 bin müracaat içerisindeki 40 bin kişiye mektup gönderdik. Daha önce kime oy verdiniz, buradan istediğiniz nedir? Kimlerle hareket edelim diye bir anket gönderdik. Bütün sorulara cevap verenin 18 bin olduğunu ve bunların yüzde 32’si AK Parti’ye yüzde 20’si CHP’ye yüzde 12’si İYİ Parti’ye oy vermişti."

"Tabii ki bizim de diğer firmalarla anlaşma yapmak suretiyle bizim kendimiz özel bir çalışma yaptırmadık. Büyükşehirlerde çalışmalarımızı bitirdikten sonra bunu yapalım istedik. Sayın Babacan kendi fotoğrafının kullanılmaması noktasında karar aldı. Bu ülkenin lideri Gazi Mustafa Kemal’dir dedi. Belki yanlış anlaşılıyor, özünde iyi başlıyor belki ama sonradan sıkıntı oluyor dedi. Deva partisinin ismiyle Babacan’ın örtüştüğü oran yüzde 52-53 civarındaydı. Biz bunu Büyükşehirlerde bütün teşkilatlarımız tamamlandıktan sonra bir kampanya yapmayı planlıyoruz."

Toplantı katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz