Ali Atıf Bir’den Başkan’a sorular

  • Güncelleme: 15.04.2013 00:11
  • Okunma: 5373 kez
  • Yorum: 0
Belediye seçimlerinde oyumu şu anda belediye başkanlığı görevini sürdüren Yücel Çelikbilek'e verdim. Şu ana kadar beni rahatsız eden bir davranışı olmadı.
Ali Atıf Bir’den Başkan’a sorular
Sağda solda gördüğüm mesajlardan da iyi hizmetler yaptığı konusunda bir algım var. Ancak iki gelişme Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e birkaç soru yöneltmemi gerektirdi.

Yöneltiyorum:

Çubuklu Vadisi'nin önünden Acarkent'in içindeki Makro Süpermarket'e giden 700-800 metrelik yol niçin belediyeniz için bu kadar önemli?

O yolu kim kullanacak? O yolla nereye ulaşacak? Beykoz'da yapılması gereken o kadar yol, o kadar çukur, o kadar hizmet varken bu yola niye bu kadar masraf yapıyorsunuz?

Acarkent'in Çubuklu Vadisi'ne yakın oturan bizlerin yıllardır en büyük sorunu, bulunduğumuz yerden viyadüğün üzerine çıkmak ve Kavacık'a hemen bağlanmak. Çubuklu Vadisi Evleri'nin sorununu bu kadar kısa sürede gündeme alırken bizim sorunumuzu niye hiç düşünmediniz?

Mahalle pazarı gibiydi

Üstelik böyle bir kısa yolun oluşturulmasında, daha az benzin kullanılacağı, daha az karbonmonoksit salınacağı için kamu yararı var. Makro'ya giden yola hangi kamu yararıyla bu kadar para yatırıyorsunuz?

Hazır soru sormaya başlamışken viyadüğün hemen ayağındaki Çubuklu Çarşı ile ilgili de bir soru sormak istiyorum. Bu çarşının ruhsatı olmadığı için kapatıldığı haberleri geldi. Oysa bu çarşıyı kapatacağınıza büyütüp kimlik kazandırmanızı beklerdim. Bu çarşı mahalle pazarı gibi bir işlev üstleniyordu ve oldukça eğlenceli bir pazardı. İhraç fazlası malları da halk ucuza alabiliyordu. Ne oldu? Kimin çıkarına dokundu? Beykoz'da sadece ruhsatsız çalışan yer bu pazar mıydı?

Şimdilik "araştırmacı gazeteciliğimi" harekete geçirmeden aklıma gelen sorular bunlar.

Sayın Başkan...

Sizden bu sorulara samimiyetle yanıtlar bekliyorum. Umarım kısa sürede yanıtınız gelir. Sizin yanıtınız gelene kadar ben iki konuya daha eğileceğim. Bir tanesi Kavacık Kavşağı'nda Metro'nun yıkılan binasının yerine yapılacak olan binanın Kavacık trafiğine etkisi...

Diğeriyse Çubuklu Sahil Yolu'ndan Kavacık'a çıkan ara yolda sağda bulunan belediyeye ait arazilerin nasıl değerlendirileceği. Bu arazilerde bulunan ve fikrini çok beğendiğim "hobi bahçelerini" kimin işlettiği, o çirkin büfeleri kimin çalıştırdığı...

Bekliyorum... Sayın Başkan...
 
 
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz