Son Dakika

Alaattin Köseler kanaat önderlerini dinliyor

  • 0
  • 9842
Alaattin Köseler kanaat önderlerini dinliyor
Alaattin Köseler kanaat önderlerini dinliyor
Alaattin Köseler kanaat önderlerini dinliyor

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Alaattin Köseler, BEYMEZ'de eski ve yeni Meclis Üyeleri'yle bir araya geldi.

Belediye Başkanlığı seçimlerine 1 yıldan daha az bir süre kala muhalefet, atak üzerine atak tazeliyor. Aday adaylığı konusunda zengin bir görünüm sergileyen CHP'de şimdi deAlaattin Köseler sahne aldı.

Son aylarda oldukça hareketli görünen Alaattin Köseler'in en son durağı ise kendisinin de üyesi olduğu Beykoz Meclis Üyeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (BEYMEZ) oldu. 

Son sözü halk söyler

Sohbet sırasında aday adaylığı konusu gündeme gelen Alattin Köseler"Kanaat önderlerini dinliyorum. Beykoz'un nabzını tutmaya çalışıyorum. Adaylık konusunda ise sözü ancak halk söyler" diye konuştu.

BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk'ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Naci Candaş, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Engin Yıldız, Beykoz Belediyesi eski Meclis Üyelerinden Alparslan ErdinMehmet Zekai EmeçRafet ŞişmanoğluHasan GedikŞenol Erener ve Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksukatıldı.

'Dönüşüm şart'

Sohbet havasında gerçekleşen konuşmalarda CHP'li eski ve yeni Meclis Üyeleri'nin atakları karşısında Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Engin Yıldız tek başına savunmaya geçti. "Ben aslında siyaset yapmak istemiyorum, burası yeri değil" diyen Engin Yıldız, kişisel kanaatlerini sundu. Yıldız, şunları söyledi:

"Ben Beykoz'da dönüşümün şart olduğuna inanıyorum. Beykoz'daki 3 katlı evimde toplasan 5 ton demir ya kullanmışımdır ya kullanmamışımdır. Oysa memleketimde 150 metrekarelik bir ev yaptım tam 14 ton demir kullandım. Burada fabrikalarda zamanında babalarımız çalışmış. Kazandığı parayla da gelip yavaş yavaş tuğla örmüş. Allah göstermesin bir sarsıntı olsa Beykoz çok zor durumda kalır. Bu sadece vatandaşın suçu da değil, devletin de suçu var. Savaş sonrası 1930'lu yıllarda devlet bir hamle yapmak için buralara fabrikalar kurmaya başlamış ama devamını getirmemiş. Buraya o zamanın imkanlarıyla ev yapanlar ise bugünün mimarlık teknolojisinden yoksun olduklarından, güvenli bir yer inşa edememişler. Bu nedenle ben Beykoz'da dönüşümün şart olduğunu düşünüyorum"

'Proje ve yasalar halka anlatılmalı'

Gazetecilerin sorularına yanıt veren Alaattin Köseler ise özellikle Afet Yasası ve Kentsel Dönüşüm Projeleri'nin iyi anlaşılması ve vatandaşa da iyi anlatılması gerektiğini söyledi.Beykoz'daki vatandaşın süreç içerisinde kendisini nelerin beklediğini bilmesi gerektiğini ifade eden Aladdin Köseler, bu konuda yerel basından da yardım istedi.

'Seçimlerde kullanılan program şaibeli'

Geçtiğimiz seçimlerde kullanılan bilgisayar programı konusunda düşüncelerini de dile getirenAlaattin Köseler, bu programın şaibeli olduğunu ve bunu kendisinin de söylemediğini belirtti. ABD'de Ronald Reagen döneminden bu yana bu programın artık kullanılmadığına dikkat çeken Köseler, ayrıca bu programı yine geçen seçimlerde Yunanistan'ın reddettiğini hatırlattı. Gelecek seçimler için daha güvenilir bir sistem kurulması gerektiğini dile getirenAlaattin Köseler, bu sayede seçim sonuçlarının tartışmaya kapalı olacağını kaydetti.

'Başarılı oldum'

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Alaattin Köseler, kaybettiği seçim konusundaki soruları da yanıtlarken, 1970'deki Bülent Ecevit'in başarısına yaklaşan bir oy aldığını söyledi. Seçimlerde Beykoz'da 3 bin oy önde olduklarını savunan Alaattin Köseler, seçimi belde oylarıyla kaybettiklerini belirtti.

Haber Merkezi

Büyük Beykoz için değişmelisiniz
Önceki Büyük Beykoz için değişmelisiniz
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz